Čistky v Turecku zdaleka nekončí. Policie při razii zatkla další zaměstnance justice

ČTK ČTK
22. 9. 2016 11:39
V Turecku pokračují rozsáhlé čistky po červencovém pokusu o státní převrat. Policie provedla razii v istanbulském justičním paláci, kde zatkla několik lidí. Učinila tak poté, co prokuratura vydala zatykače na stovku zaměstnanců justice. Turecké ministerstvo práce zase propustilo na 785 svých zaměstnanců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Istanbul – Turecká policie zatkla při razii v istanbulském justičním paláci několik lidí na základě zatykačů, které vydala prokuratura na asi stovku zaměstnanců justice. Informovala o tom agentura Anadolu.

V istanbulském justičním paláci, v němž sídlí několik soudů a úřadů prokurátorů, policie prohledala kanceláře zaměstnanců a jejich počítače.

Prokuratura viní zadržené z příslušnosti k hnutí duchovního Fethullaha Gülena, kterého považuje za zosnovatele červencového pokusu o puč. Gülen žije v USA a Ankara požaduje jeho vydání.

Gülenovy, i jen domnělé, příznivce turecký režim pronásleduje dlouhodobě, neboť je viní ze spiknutí proti vládě. Po červencovém pokusu o puč vláda tažení proti nim ještě zintenzivnila. Ze státní správy od července propustila téměř 90 000 lidí, včetně policistů, soudců i učitelů.

Ministerstvo práce oznámilo, že propustilo na 785 svých zaměstnanců, rovněž v souvislosti s jejich údajným napojením na Gülenovo hnutí.

 

Právě se děje

před 27 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy