Čistky v Turecku zdaleka nekončí. Policie při razii zatkla další zaměstnance justice

ČTK ČTK
22. 9. 2016 11:39
V Turecku pokračují rozsáhlé čistky po červencovém pokusu o státní převrat. Policie provedla razii v istanbulském justičním paláci, kde zatkla několik lidí. Učinila tak poté, co prokuratura vydala zatykače na stovku zaměstnanců justice. Turecké ministerstvo práce zase propustilo na 785 svých zaměstnanců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Istanbul – Turecká policie zatkla při razii v istanbulském justičním paláci několik lidí na základě zatykačů, které vydala prokuratura na asi stovku zaměstnanců justice. Informovala o tom agentura Anadolu.

V istanbulském justičním paláci, v němž sídlí několik soudů a úřadů prokurátorů, policie prohledala kanceláře zaměstnanců a jejich počítače.

Prokuratura viní zadržené z příslušnosti k hnutí duchovního Fethullaha Gülena, kterého považuje za zosnovatele červencového pokusu o puč. Gülen žije v USA a Ankara požaduje jeho vydání.

Gülenovy, i jen domnělé, příznivce turecký režim pronásleduje dlouhodobě, neboť je viní ze spiknutí proti vládě. Po červencovém pokusu o puč vláda tažení proti nim ještě zintenzivnila. Ze státní správy od července propustila téměř 90 000 lidí, včetně policistů, soudců i učitelů.

Ministerstvo práce oznámilo, že propustilo na 785 svých zaměstnanců, rovněž v souvislosti s jejich údajným napojením na Gülenovo hnutí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy