Církev pokárala socialisty za znesvěcení otčenáše

ČTK ČTK
5. 9. 2014 7:33
"Chávezi náš, jenž jsi na nebesích, na zemi, v moři a v našich delegátech," pronášela politička před velkým portrétem bývalého prezidenta Venezuely.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Caracas - Římskokatolická církev ve Venezuele pokárala tamní socialisty za znesvěcení modlitby Páně, známé jako otčenáš. Poté, co stranická činitelka přednesla verzi upravenou do podoby ódy na někdejšího socialistického vůdce Huga Cháveze, jak informovala agentura Reuters.

María Estrella Uribeová v pondělí na stranickém sjezdu přednesla upravenou modlitbu, v níž prosila Cháveze o ochranu před zlem kapitalismu.

"Chávezi náš, jenž jsi na nebesích, na zemi, v moři a v našich delegátech," pronášela politička před velkým portrétem bývalého prezidenta, jenž v březnu loňského roku, po 14 letech autoritářské vlády, prohrál boj s rakovinou.

"Neuveď nás v pokušení kapitalismu, zbav nás od zla oligarchie, jako je zločin pašování, protože naše je vlast, mír a život, navždy. Amen. Ať žije Chávez!" provolala delegátka za všeobecného potlesku.

"Modlitba Páně, běžná modlitba křesťanů na celém světě, pochází z úst samotného pána Ježíše Krista, a je proto nedotknutelná," upozornila místní katolická církev.

Člověk, který takto změnil text, se prý dopustil "hříchu modlářství". Opozice hovoří o nebezpečném kultu osobnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy