Čínští turisté se fotili při hajlování u Říšského sněmu v Berlíně, zadržela je policie

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 8. 2017 23:31
Dva turisty z Číny zatkla v sobotu německá policie poté, co pózovali před historickou budovou Říšského sněmu (Reichstagu) v Berlíně a napodobovali zakázaný nacistický pozdrav "Heil Hitler". Při hajlování se vzájemně fotografovali mobilními telefony. Oznámila to podle agentury DPA berlínská policie, kterou na místo přivolali dva strážci objektu. V jejím prohlášení se uvádí, že zadržení muži ve věku 36 a 49 let čelí obvinění za "používání symbolů nezákonné organizace". Po složení kauce ve výši 500 eur za každého (zhruba 13 000 korun) byli Číňané propuštěni.
Turisté hajlovali před budou Říšského sněmu v Berlíně.
Turisté hajlovali před budou Říšského sněmu v Berlíně. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Potřebujeme evropské peníze hlavně na infrastrukturu, shodli se lídři Visegrádu

Premiéři zemí visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) se shodují, že čerpání peněz z evropského fondu obnovy musí být flexibilní a spravedlivé. Nemůžeme být trestáni za úspěchy, řekl polský premiér Mateusz Morawiecki na tiskové konferenci po jednání předsedů vlád ve Varšavě.

Státy jižní Evropy podle Morawieckého potřebují peníze na boj s nezaměstnaností, jiné, například ty ze střední Evropy, na rozvoj infrastruktury. "Musíme mít prostředky na infrastrukturu, výstavbu silnic, železnic, mostů, energetickou a internetovou infrastrukturu, digitalizaci. Proto je flexibilita pro nás velmi důležitá. To je to, o čem jsme mluvili a na co budeme mít stejný názor v Bruselu," řekl.

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se tam 17. července poprvé po pěti měsících protikoronavirových opatření osobně setkají, aby jednali o unijním rozpočtu na léta 2021-27 a fondu obnovy ekonomik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy