Čínský stavební boom: Tak se staví sídliště pro statisíce

Čínský stavební boom: Tak se staví sídliště pro statisíce
Nové nájemní domy jsou určeny především pro nižší a střední třídu - skupiny, které se v druhé nejsilnější ekonomice světa stále rozrůstají.
Během příštích pěti let chce čínská vláda postavit celkem 36 milionů levných domů.
Výstavba nových sídlišť v Šanghaji.
Výstavba nových sídlišť v Šanghaji.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
7. 4. 2011 11:55

Peking - Čína oznámila, že jen v letošním roce chce investovat téměř 200 miliard dolarů (3,5 bilionu korun) do výstavby deseti milionů levných domů. Určeny jsou především pro nižší a střední třídu - skupiny, které se v druhé nejsilnější ekonomice světa stále rozrůstají.

Podívejte se na několik míst Číny: Tak se staví ve velkém.

 

Právě se děje

před 48 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy