Čínský šéf Interpolu je pohřešován. Jeho zmizení nahlásila manželka

ČTK ČTK
5. 10. 2018 13:29
Francouzská policie zahájila vyšetřování možného zmizení šéfa Interpolu Meng Chung-weje. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters s odvoláním na nejmenované policejní zdroje. Policii prý kontaktovala manželka čínského prezidenta Interpolu poté, co se s ním nedokázala spojit od jeho odjezdu do vlasti na konci září. Se zprávou přišlo jako první francouzské rádio Europe 1, podle jehož informací odcestoval 64 letý Meng do Číny 29. září. Od té doby o něm prý nejsou žádné zprávy. Reuters uvedl, že mluvčí Interpolu ihned na žádost o komentář nereagovala. Zmizení šéfa světové organizace zastřešující mezinárodní policejní spolupráci nahlásila jeho manželka, která s dětmi žije v Lyonu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 minutami

Vedení Pirátů může jednat se STAN o spolupráci pro sněmovní volby, získalo souhlas členů v on-line hlasování. Za měsíc má být hotova koaliční smlouva

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy