Číňané naletěli na vtip, velebí Čong-una jako svůdce

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
28. 11. 2012 9:47
Satirický deník si vystřelil z vůdce KLDR, list čínských komunistů mu uvěřil
Kim Čong-un.
Kim Čong-un. | Foto: Reuters

Peking - Americký The Onion patří k nejznámějším satirickým plátkům světa. Jeho texty působí mnohdy tak důvěryhodně, že je snadné jim uvěřit.

Nejnověji to dokládá Lidový deník (Žen-min ž'-pao), který vydává vládnoucí Komunistická strana Číny.

List ve své internetové verzi převzal dva týdny starou zprávu označující severokorejského diktátora Kim Čong-una za nejpřitažlivějšího muže planety.

A na důkaz tohoto tvrzení zveřejnil 55 fotografií mladého vůdce KLDR ve všech možných pózách. Podle západních médií je pravděpodobné, že článek z Lidového deníku dříve či později zmizí.

Dokonalý módní vkus a proslulý úsměv

"Severokorejský vůdce jmenován serverem The Onion nejsvůdnějším žijícím mužem roku 2012," hlásá titulek zprávy ve státním médiu, která dále obsahuje citace ze satirického článku.

"Díky svému neuvěřitelně pohlednému, kulatému obličeji, svému chlapeckému šarmu a své statné, podsadité postavě je tento pchjongjangský lamač srdcí splněným snem každé ženy," cituje Lidový deník ze serveru The Onion.

Mezi snímky nechybí Kim na koni mhouřící oči před sluncem, Kim mávající, tleskající či salutující na vojenské přehlídce, ale také Kim tupě hledící na vystavené ovoce či na jakési přístroje při návštěvě firmy na výrobu DVD.

Redakční radu The Onion Kim údajně "takřka přivedl do mdlob svým dokonalým módním vkusem, elegantním krátkým sestřihem a - samozřejmě - svým proslulým úsměvem".

Příkladná reportáž, soudruzi

Bašár Asad.
Bašár Asad. | Foto: Reuters

Podle Marissy Blakeové-Zweibelové, redaktorky magazínové rubriky listu The Onion, je Kim "obdařen vzácnou schopností vypadat současně roztomile a chlapsky". Loňským vítězem soutěže o nejvíc sexy muže planety The Onion zvolil syrského diktátora Bašára Asada.

Ačkoliv nejmladšího z dynastie Kimů označil za nejpřitažlivějšího muže už v půli listopadu, nenechal si americký server ujít příležitost k aktualizaci článku. "Pro více informací prosím navštivte naše přátele v čínském Lidovém deníku, hrdé komunistické pobočce The Onion, Inc. Příkladná reportáž, soudruzi," stojí v textu.

Satirický web už za sebou má několik podobných "zářezů".

Letos v září íránská agentura Fars převzala téměř do posledního slova článek The Onion o preferencích amerických voličů, který tvrdil, že většina amerických bělochů z venkova by dala v prezidentských volbách hlas raději íránskému prezidentovi Mahmúdu Ahmadínežádovi než obhajujícímu Baracku Obamovi.

Pekingský list Evening News před deseti lety zase převzal článek tvrdící, že členové amerického Kongresu pohrozili odchodem z Washingtonu, pokud Kapitol nebude zrenovován. Požadovali zatažitelnou kupoli a více záchodků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 hodinami

Francie zadržela britskou rybářskou loď, spor kolem práv na rybolov se stupňuje

Francie v noci na čtvrtek zadržela britskou rybářskou loď, která podle místní vlády lovila u ústí řeky Seiny bez patřičného povolení. Média incident spojují s eskalujícím sporem mezi Británií a Francií o právo na rybolov v britských vodách v návaznosti na brexit. Paříž vyhrožuje sankcemi za to, že Britové podle ní nevydali francouzským rybářům dostatečný počet licencí, Londýn slíbil odvetu a hovořil o porušení mezinárodního práva.

Zadržená britská loď skončila v přístavu Le Havre, kde mohou úřady zkonfiskovat úlovek a plavidlo zadržovat do uhrazení poplatku, píše zpravodajská společnost BBC. Francouzská státní tajemnice pro námořní otázky Annick Girardinová sdělila, že hlídka v zálivu u ústí Seiny narazila ještě na jedno britské plavidlo, jehož posádka dostala slovní varování.

Francie je podle agentury Reuters rozzuřená postupem jednání o přístupu do britských vod po odchodu Británie z Evropské unie. Dvě strany se tehdy dohodly, že evropští rybáři mohou nadále lovit v britských teritoriálních vodách, pokud prokážou, že v nich lovili i před brexitem. Podle Paříže má ale Londýn příliš vysoké požadavky na dokumentaci a velkou část žádostí francouzských rybářů zamítá. Britové tvrdí, že vyhověli 98 procentům žádostí, podle francouzské vlády ale chybí asi polovina licencí, na které mají francouzské posádky nárok.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zemřel nejstarší fotbalový reprezentant, Pazderovi bylo 92 let

Zemřel bývalý fotbalový útočník Arnošt Pazdera, jenž byl v 92 letech nejstarším žijícím reprezentantem. S odkazem na rodinu o tom ve čtvrtek informoval oficiální web Fotbalové asociace České republiky.

Pazderovo jméno je spojeno především se Spartou Praha, v jejímž dresu odehrál 597 zápasů a vstřelil 114 gólů. Na Letné získal v letech 1952 a 1965 mistrovské tituly.

V národním mužstvu odehrál Pazdera v 50. letech 19 zápasů a vstřelil tři branky. Nezapomenutelný byl jeho gól po sólu z půlky hřiště v utkání v Budapešti v roce 1956, kde Československo vyhrálo 4:2 a uštědřilo hvězdným Maďarům první domácí porážku po 13 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy