Číňané naletěli na vtip, velebí Čong-una jako svůdce

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
28. 11. 2012 9:47
Satirický deník si vystřelil z vůdce KLDR, list čínských komunistů mu uvěřil
Kim Čong-un.
Kim Čong-un. | Foto: Reuters

Peking - Americký The Onion patří k nejznámějším satirickým plátkům světa. Jeho texty působí mnohdy tak důvěryhodně, že je snadné jim uvěřit.

Nejnověji to dokládá Lidový deník (Žen-min ž'-pao), který vydává vládnoucí Komunistická strana Číny.

List ve své internetové verzi převzal dva týdny starou zprávu označující severokorejského diktátora Kim Čong-una za nejpřitažlivějšího muže planety.

A na důkaz tohoto tvrzení zveřejnil 55 fotografií mladého vůdce KLDR ve všech možných pózách. Podle západních médií je pravděpodobné, že článek z Lidového deníku dříve či později zmizí.

Dokonalý módní vkus a proslulý úsměv

"Severokorejský vůdce jmenován serverem The Onion nejsvůdnějším žijícím mužem roku 2012," hlásá titulek zprávy ve státním médiu, která dále obsahuje citace ze satirického článku.

"Díky svému neuvěřitelně pohlednému, kulatému obličeji, svému chlapeckému šarmu a své statné, podsadité postavě je tento pchjongjangský lamač srdcí splněným snem každé ženy," cituje Lidový deník ze serveru The Onion.

Mezi snímky nechybí Kim na koni mhouřící oči před sluncem, Kim mávající, tleskající či salutující na vojenské přehlídce, ale také Kim tupě hledící na vystavené ovoce či na jakési přístroje při návštěvě firmy na výrobu DVD.

Redakční radu The Onion Kim údajně "takřka přivedl do mdlob svým dokonalým módním vkusem, elegantním krátkým sestřihem a - samozřejmě - svým proslulým úsměvem".

Příkladná reportáž, soudruzi

Bašár Asad.
Bašár Asad. | Foto: Reuters

Podle Marissy Blakeové-Zweibelové, redaktorky magazínové rubriky listu The Onion, je Kim "obdařen vzácnou schopností vypadat současně roztomile a chlapsky". Loňským vítězem soutěže o nejvíc sexy muže planety The Onion zvolil syrského diktátora Bašára Asada.

Ačkoliv nejmladšího z dynastie Kimů označil za nejpřitažlivějšího muže už v půli listopadu, nenechal si americký server ujít příležitost k aktualizaci článku. "Pro více informací prosím navštivte naše přátele v čínském Lidovém deníku, hrdé komunistické pobočce The Onion, Inc. Příkladná reportáž, soudruzi," stojí v textu.

Satirický web už za sebou má několik podobných "zářezů".

Letos v září íránská agentura Fars převzala téměř do posledního slova článek The Onion o preferencích amerických voličů, který tvrdil, že většina amerických bělochů z venkova by dala v prezidentských volbách hlas raději íránskému prezidentovi Mahmúdu Ahmadínežádovi než obhajujícímu Baracku Obamovi.

Pekingský list Evening News před deseti lety zase převzal článek tvrdící, že členové amerického Kongresu pohrozili odchodem z Washingtonu, pokud Kapitol nebude zrenovován. Požadovali zatažitelnou kupoli a více záchodků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy