Čína postaví nejhlubší a nejdelší železniční stanici světa. Bude 102 metrů pod zemí

Adéla Očenášková Adéla Očenášková
29. 9. 2016 16:14
Čína vybuduje v rámci příprav na zimní olympijské hry v roce 2022, které bude hostit, nejhlubší a největší vysokorychlostní železnici na světě. Stanice vyroste v nejpopulárnějším a turisticky rušném místě slavné Velké čínské zdi – v Badalingu.
Velká čínská zeď.
Velká čínská zeď. | Foto: China Tours

Peking – V Číně postaví nejhlubší a největší vysokorychlostní železnici na světě.

Stane se tak v rámci příprav na zimní olympijské hry, které bude v roce 2022 hostit metropole Peking, napsal server The Guardian s odvoláním na čínská státní média.

"Stanice v Badalingu bude umístěna 102 metrů pod povrchem. S podzemní konstrukcí o rozloze 36 000 metrů čtverečních, což se rovná pěti fotbalovým hřištím o standardní velikosti. To z nové železnice dělá tu nejhlubší a největší na světě," vysvětlil deníku People’s Daily Newspaper stavbyvedoucí ze společnosti China Railway Group.

Stanice se bude nacházet podél vysokorychlostní železniční trati, jež bude spojovat Peking s horským střediskem Čang-ťia-kchou, jedním z dějišť olympiády.

Vyroste u nejnavštěvovanější a také nejdostupnější části Velké čínské zdi – v Badalingu, který je vzdálený asi 80 kilometrů severozápadně od hlavního města.

O tom, jak populární oblast je, svědčí fakt, že tamní pevnost podle Čínské národní turistické správy navštívilo během jediného dne prázdnin Čínského nového roku na 30 000 turistů.

K výstavbě stanice v horách pod Velkou čínskou zdí bude zapotřebí pokročilých speciálních technologií, které mají ochránit zeď zařazenou na Seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Právě se děje

Další zprávy