Čína věnuje další miliony dolarů na pátrání po zmizelém malajsijském letadle

ČTK ČTK
22. 11. 2015 9:57
Čína dá ještě 14,5 milionu dolarů (téměř 370 milionů korun) na další pátrání po pohřešovaném dopravním letadle Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, let MH370. Letoun s 239 lidmi na palubě záhadně zmizel před více než půldruhým rokem. Odhodlání dál financovat hledání oznámil čínský premiér Li Kche-čchiang při setkání s australským premiérem Malcolmem Turnbullem v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru. Boeing se ztratil loni 8. března, když letěl z Kuala Lumpuru do čínského hlavního města Pekingu. Většinu pasažérů na palubě tvořili Číňané. Dosavadní pátrání po troskách nebylo příliš úspěšné, protože letadlo zřejmě změnilo směr letu. Dosud přitom stálo více než 120 milionů dolarů.
Téměř rok stará fotografie stínu novozélandského letounu, pátrajícího v Indickém oceánu po vraku malajsijského boeingu.
Téměř rok stará fotografie stínu novozélandského letounu, pátrajícího v Indickém oceánu po vraku malajsijského boeingu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy