Čína finišuje se stavbou nejvyššího mostu světa. Tyčí se ve výšce 585 metrů

Michelle Hansen Michelle Hansen
12. 9. 2016 12:31
Nejvyšší most slavnostně otevřou koncem roku a výška bude dosahovat až 585 metrů. Na výstavbě se podílelo přes 1000 inženýrů a techniků. Rozvoj infrastruktury je v posledních letech důležitým tématem čínské politiky. Stavba vyšla celkově na v přepočtu 3,6 miliardy Kč.
Video:

Peking – Čína dokončila konstrukci nejvyššího mostu světa. Most Pej-pchan-ťiang leží v horách v provincii Kuej-čou na jihozápadě země.

Nad řekou Pej-pchan se tyčí ve výšce 585 metrů.

Mostovka silnice bude o 24 metrů vyšší než nově vystavěné budovy Světového obchodního centra v New Yorku.

Ve veřejném prohlášení, z něhož cituje deník The Guardian, inženýři uvedli, že most bude o pět metrů přesahovat výšku současného nejvyššího mostu S' Tu. I ten se nachází v Číně, prvenství nejvyššího mostu světa si tudíž země udrží.

Na stavbě se podílelo přes 1000 inženýrů a techniků a rekonstrukce mostu trvala přibližně tři roky. Slavnostní otevření se plánuje na konec tohoto roku.

Podle South China Morning Post Čína podporuje rozvoj infrastruktury, aby pomohla zpomalené ekonomice. Konstrukce 1341 metrů dlouhého mostu přijde v přepočtu na zhruba 3,6 miliardy Kč.

V srpnu otevřeli v Číně nejdelší a nejvyšší skleněný most světa. Po třinácti dnech ho však museli z technických důvodů uzavřít.

 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší je uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odklání dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy