Cílem je i voják vykonávající potřebu. Ukrajinci deptají Rusy primitivní zbraní

Video bb Video, bb
27. 6. 2022 13:39
Příkladem ukrajinské vynalézavosti v době, kdy země čelí mnohonásobně větší síle ruského agresora, je také využití 3D tisku. Ukrajinci vytisknou na granát dřík a přední část. Sestaví inovovanou nálož a připevní ji na dron. Letoun potom shodí granát mezi ruské okupanty, jako naposledy třeba na toho, který se pokoušel vykonat potřebu na poli.
Cílem je i voják vykonávající potřebu. Ukrajinci deptají Rusy primitivní zbraní. | Video: Aktuálně.cz/Twitter/Russia Ukraine Conflict

Na záběru, který nahrál samotný dron, je vidět ruský voják, který si lopatkou připravil improvizovanou latrínu v poli. Po chvíli je vidět, jak se z bezpilotního letounu uvolňuje granát s oranžovými křidélky a míří k zemi. Po výbuchu, který okupanta povalí do porostu, je vidět, jak si Rus v rychlosti nasazuje černé slipy. Tentokrát měl zřejmě štěstí.

Jak tato levná zbraň může být účinná, ukázalo ale třeba video z konce dubna, kdy granát propadl střešním okénkem do vozu plného ruských vojáků.

Granát vypuštěný dronem spadl Rusům do auta střešním okénkem. | Video: Aktuálně.cz/Youtube/Ukrinform.tv

Web Fabbaloo, který se specializuje na informace o novinkách 3D tisku, odkazuje na Iana Matveeva, který ukrajinskou taktiku vysvětluje podrobněji na svém twitterovém účtu. Ukrajinci podle něho při útoku používají například upravené granáty VOG-17 z granátometu AG-17. 

Granáty, jejichž váha je kolem 350 gramů, pak na místo útoku dopraví komerčně dostupné drony, jako je Phantom 3, kde je granát na dálku z dronu uvolněn. Výsledkem je levná a účinná zbraň, která navíc slouží jako průzkumný letoun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy