Churchill a ti druzí. Patnáct královniných premiérů na patnácti snímcích

Churchill a ti druzí. Patnáct královniných premiérů na patnácti snímcích
Královna Alžběta II. a Harold Macmillan při výstavě ministerstva bydlení, komunit a místních samospráv na Holles Street v Londýně.
První premiérka v historii Velké Británie Margaret Thatcherová s královnou Alžbětou II. na konferenci předsedů vlád zemí Commonwealthu v Zambii v roce 1979.
Královna Alžběta II. a Tony Blair.
Poslední premiérka královny Alžběty. Liz Trussovou jmenovala do funkce pouhé dva dny před svou smrtí na zámku Balmoral ve Skotsku.
Foto: Profimedia.cz
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
9. 9. 2022 12:51
Nejdéle sloužící panovnice v historii Velké Británie během 70 let vládla patnácti premiérům. Poslední z nich, Liz Trussovou, jmenovala do funkce pouhé dva dny před svou smrtí. Podívejte se na historické snímky Alžběty II. s šéfy vlád Spojeného království.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo 19 lidí

Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánské metropole Kábulu si v pátek vyžádal nejméně 19 mrtvých a 29 zraněných. S odvoláním na policii o tom informovala agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. To je etnická skupina, která se v minulosti stala terčem útoků radikální organizace Islámský stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy