Chlapec s leukémií zachránil město. Jako hrdina

Petr Jemelka Petr Jemelka
2. 10. 2013 15:10
Sedmiletý těžce nemocný hoch mohl díky policistům prožít den jako parťák Batmana.
Foto: Repro ABC NEWS / Make-a-wish Foundation

Anaheim - Může být sedmiletý kluk, který už tři roky marně bojuje s leukémií, aspoň na jeden den šťastný? Ano.

Ještě ráno přitom malý Alex Lelenoa vstával s myšlenkou, že ho čeká další otravné vyšetření u lékaře. Netušil, že se mu po snídani splní životní sen.

U dveří jeho domu najednou zazvonil policista a předal mu vzkaz, že ho celé město - jakožto Robina - žádá o pomoc. Že prosí, aby pomohl Batmanovi vyčistit město od padouchů. Alex neváhal ani vteřinu.

"Okamžitě se do té role vžil. Vzal si oblek, boty a řekl - ´tak jdeme´. Za celý den si ani na okamžik nepřestal hrát, " řekla ABC News Sarah Pizzarusová, mluvčí nadace Make-a-wish, která plní přání těžce nemocným dětem.

Hochův den splněných přání začal jízdou hlídkovým vozem na policejní stanici, kde byl jmenován čestným členem anaheimského policejní sboru, složil přísahu a setkal se svým komiksovým parťákem. Od policejního velitele vyslechl, co město po dvojici superhrdinů žádá, a spolu s Batmanem vyrazil do terénu.

Byl na sebe právem pyšný

Práce bylo dost, hned z kraje se dvojici postavili do cesty tři zločinci, které ale Robin svým typickým způsobem zpacifikoval, aby je pak Batman mohl svázat a předat do rukou spravedlnosti.

Boy w leukemia fights crime with Anaheim police, Batman
Boy w leukemia fights crime with Anaheim police, Batman | Video: YouTube.com

Následovala cesta na letiště a hlídka v helikoptéře, z níž Alex zahlédl jemu dobře známý symbol Hádankáře - záporného hrdiny z komiksů a filmů o Batmanovi. Věděl, co musí udělat, spolu s Batmanem proto přistál na baseballovém stadionu anaheimských andělů.

Tam se Robinovi dostalo poděkování za záchranu města, Batman přistavil svůj vůz a odvezl kluka na finální bitvu s Hádankářem. Byl to souboj se vší parádou, včetně policejních vozů, světelných efektů a pyrotechniky.

Den Alex zakončil opět na policejní stanici, kde na něj čekalo další vyjádření vděku obyvatel města. Postaraly se o něj dvě stovky příbuzných, kamarádů, policistů a studentů místní střední školy.

"Cítil se jako skutečný hrdina, byl hrdý na to, že zvítězil nad zlem a užíval si svou slávu," vzpomíná mluvčí Make-a-wish Pizzarusová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 4 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy