Chlapec s leukémií zachránil město. Jako hrdina

Petr Jemelka Petr Jemelka
2. 10. 2013 15:10
Sedmiletý těžce nemocný hoch mohl díky policistům prožít den jako parťák Batmana.
Foto: Repro ABC NEWS / Make-a-wish Foundation

Anaheim - Může být sedmiletý kluk, který už tři roky marně bojuje s leukémií, aspoň na jeden den šťastný? Ano.

Ještě ráno přitom malý Alex Lelenoa vstával s myšlenkou, že ho čeká další otravné vyšetření u lékaře. Netušil, že se mu po snídani splní životní sen.

U dveří jeho domu najednou zazvonil policista a předal mu vzkaz, že ho celé město - jakožto Robina - žádá o pomoc. Že prosí, aby pomohl Batmanovi vyčistit město od padouchů. Alex neváhal ani vteřinu.

"Okamžitě se do té role vžil. Vzal si oblek, boty a řekl - ´tak jdeme´. Za celý den si ani na okamžik nepřestal hrát, " řekla ABC News Sarah Pizzarusová, mluvčí nadace Make-a-wish, která plní přání těžce nemocným dětem.

Hochův den splněných přání začal jízdou hlídkovým vozem na policejní stanici, kde byl jmenován čestným členem anaheimského policejní sboru, složil přísahu a setkal se svým komiksovým parťákem. Od policejního velitele vyslechl, co město po dvojici superhrdinů žádá, a spolu s Batmanem vyrazil do terénu.

Byl na sebe právem pyšný

Práce bylo dost, hned z kraje se dvojici postavili do cesty tři zločinci, které ale Robin svým typickým způsobem zpacifikoval, aby je pak Batman mohl svázat a předat do rukou spravedlnosti.

Boy w leukemia fights crime with Anaheim police, Batman
Boy w leukemia fights crime with Anaheim police, Batman | Video: YouTube.com

Následovala cesta na letiště a hlídka v helikoptéře, z níž Alex zahlédl jemu dobře známý symbol Hádankáře - záporného hrdiny z komiksů a filmů o Batmanovi. Věděl, co musí udělat, spolu s Batmanem proto přistál na baseballovém stadionu anaheimských andělů.

Tam se Robinovi dostalo poděkování za záchranu města, Batman přistavil svůj vůz a odvezl kluka na finální bitvu s Hádankářem. Byl to souboj se vší parádou, včetně policejních vozů, světelných efektů a pyrotechniky.

Den Alex zakončil opět na policejní stanici, kde na něj čekalo další vyjádření vděku obyvatel města. Postaraly se o něj dvě stovky příbuzných, kamarádů, policistů a studentů místní střední školy.

"Cítil se jako skutečný hrdina, byl hrdý na to, že zvítězil nad zlem a užíval si svou slávu," vzpomíná mluvčí Make-a-wish Pizzarusová.

 

Právě se děje

Další zprávy