reklama
 
 

Chilské lesy pustoší požáry, kouř zahalil nebe nad Santiagem

23. 1. 2017 22:55
Chile sužují jedny z nejhorších lesních požárů v historii země, které už zničily více než 130.000 hektarů lesa. Vláda požádala o mezinárodní pomoc. Nejhůře postižená je oblast O'Higgins v jižní a centrální části země, kde kabinet vyhlásil stav přírodní katastrofy.

Santiago de Chile - Chile sužují jedny z nejhorších lesních požárů v historii země, které už zničily více než 130.000 hektarů lesa, oznámila dnes podle agentury AFP chilská prezidentka Michelle Bacheletová.

Chilská vláda podle agentury AP požádala o mezinárodní pomoc. Ministr zemědělství Carlos Furche uvedl, že pomoc posílají Španělsko, Mexiko a Peru. Vlnu lesních požárů zhoršuje pokračující sucho a teploty dosahující 40 stupňů Celsia.

Nejhůře postižená je oblast O'Higgins v jižní a centrální části země, kde kabinet vyhlásil stav přírodní katastrofy. Podle hasičů bylo aktivních stále 48 ohnisek požárů, 65 se požárníkům podařilo dostat pod kontrolu a 36 uhasit. Nasazeno do boje s živlem bylo více než 4000 hasičů a vojáků, kterým pomáhá 40 hasičských vozidel a cisternových letadel.

Požáry ničily domy a pastviny, a decimovaly stáda dobytka, která rančeři raději vypouštěli z ohrad, aby jim dali šanci zachránit se před ohněm.

Kouř z požárů zahalil oblohu nad řadou měst včetně metropole Santiaga.

autor: ČTK | 23. 1. 2017 22:55

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama