Chelsea Clintonová se vdává, policie zatýká fotografy

Monika Horáková
23. 7. 2010 21:25
Ve vazbě jsou již dva norští novináři, kteří chtěli vyfotit místo, kde se bude svatba konat.
Chelsea Clintonová
Chelsea Clintonová | Foto: Roman Gazdík

Rhinebeck - Soukromí Chelsey Clintonové její rodiče Hillary a Bill Clintonovi vždy úzkostlivě hlídali. O to větší pozornost nyní budí svatební obřad, při němž Chelsea řekne "ano" bankéři Marcu Mezvinskemu.

Událost je pro americká média zajímavá také proto, že se jedná o svatbu dcery bývalého prezidenta, který je podle posledních průzkumů u občanů Spojených států oblíbenější než jeho dva nástupci - Georg Bush a Barack Obama.  

Již nyní jsou ve vazbě dva norští novináři, kteří se pokoušeli vyfotit místo, kde se svatba bude v poslední červencový den konat.

Třicetiletá nevěsta a o dva roky starší ženich se vezmou po několikaleté známosti. Rozpočet svatby se podle amerických médií pohybuje okolo 2 milionů dolarů a pozváno bude několik set hostů. Nebude mezi nimi chybět současný americký prezident Barack Obama, režisér Steven Spielberg či zpěvačka Barbara Streisandová.

Svatební obřad proběhne v městečku Rhinebeck, které má necelých 8000 obyvatel. Již nyní se místní obyvatelé shodují, že připravovaná svatba bude tím nejvýznamnějším, co se v Rhinebecku kdy událo. Helikoptéry létají ve vzduchu již několik týdnů.

Dva norské novináře, kteří se pokoušeli vyfotografovat usedlost, v níž budou budoucí novomanželé oddáni, okamžitě zatkla policie. Oficiálním důvodem bylo porušení zákazu vstupu na soukromý pozemek.

Součásná ministryně zahraničí Spojených států Hillary Clintonová a její manžel, bývalý prezident Spojených států Bill Clinton
Součásná ministryně zahraničí Spojených států Hillary Clintonová a její manžel, bývalý prezident Spojených států Bill Clinton | Foto: Reuters

Mluvčí listu Verdens Gang však oponovala, že novináři na pozemek usedlosti Astor nevstoupili. Měli podle ní v úmyslu pouze vyfotografovat vstupní bránu. Reakci policie považuje za přehnanou, případnou pokutu však list uhradí, uvedla. 

Budoucí novomanželé se poznali během společných studií na univerzitě ve Stanfordu. Chelsea Clintonová zde studovala chemii a později historii. Následně absolvovala také obor mezinárodní vztahy na univerzitě v Oxfordu.    

Po studiích pracovala v konzultační společnosti McKinsey & Company v New Yorku. V roce 2006 nastoupila do Avenue Capital Group, kterou vedl Marc Lasry, známý sponzor amerických demokratů a podporovatel manželů Clintonových. 

Chelsea Clintonová také aktivně pomáhala své matce během senátorské i prezidentské kampaně. Pokoušela se v této souvislosti oslovit zejména vysokoškolské studenty a studentky.  

 

Právě se děje

Další zprávy