Pentagon zveřejnil tři videa s UFO. Chceme ukončit dohady, co máme v archivech, uvedl

Zahraničí Zahraničí
28. 4. 2020 10:05
Americké ministerstvo obrany udělalo radost milovníkům záhad. Zveřejnilo tři videozáznamy, na kterých posádky letounů zachytily takzvané neidentifikovatelné létající objekty (UFO).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Youtube, Twitter

Pentagon k tomu uvedl, že chce ukončit dohady a fámy o tom, jaké záznamy má v archivech, kolik jich je a co na nich je. Zveřejněná videa pocházejí z období mezi lety 2004 a 2015, dvě z nich už dříve unikla na veřejnost a publikoval je na svých webových stránkách deník New York Times.

Jeden ze záznamů pořídil pilot letadla, zavolaný v roce 2004 posádkou lodi na pomoc v Tichém oceánu zhruba 150 kilometrů od západoamerického pobřeží.

Objekt se pohyboval nízko nad hladinou vody a najednou rychle odletěl. Na délku měřil zhruba dvanáct metrů. "Vůbec netuším, co to bylo. Nemělo to křídla, ocas ani rotory," řekl před třemi lety deníku New York Times kapitán David Fravor, který seděl v kokpitu.

Další video zachycuje neznámý objekt, letící nad mraky proti směru větru a otáčející se kolem své osy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy