Foto: My všichni jsme Charlie. Pochod jednoty zastavil Paříž

My všichni jsme Charlie - milionový pochod Paříží.
Francouzský prezident François Hollande v neděli označil Paříž za "hlavní město světa" proti terorismu a za svobodu.
A tyto obrázky mu dávají za pravdu.
Podle odhadu agentury AFP vyšlo do ulic až 1,5 milionu lidí.
Milionový pochod národní jednoty začal v neděli odpoledne na Place de la République (náměstí Republiky)...
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
11. 1. 2015 18:55
Mohutný pochod k uctění památky 17 obětí teroristických útoků se koná v Paříži, kde tento týden vraždili radikální islamisté.

Paříž - Až půldruhého milionu lidí, včetně francouzských politických špiček a desítek významných zahraničních hostů, v neděli přišlo do Paříže uctít památku 17 obětí teroristických útoků spáchaných tento týden.

Zřejmě nejmasovější akce ve francouzské metropoli od druhé světové války se podle všeho také stala dosud největší demonstrací proti terorismu. Vedle francouzských politiků v čele s prezidentem Françoisem Hollandem se jí zúčastnili i představitelé zhruba pěti desítek států. Přijeli například německá kancléřka Angela Merkelová, britský premiér David Cameron, vedoucí představitelé Evropské unie, izraelský premiér Benjamin Netanjahu a palestinský prezident Mahmúd Abbás. Českou republiku zastoupil předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Hrůzné zločiny ve francouzské metropoli vyburcovaly protiteroristické demonstrace i jinde. Po celé Francii včetně Paříže se jich zúčastnilo až 2,5 milionu lidí. Demonstrace se ale konaly i ve světě. Desítky tisíc lidí se sešly v Bruselu, v Berlíně nebo ve Vídni a manifestovalo se například i v Madridu, Tokiu a Sydney a v sobotu večer i v New Yorku.

 

Právě se děje

Další zprávy