Čeští pirátští europoslanci jsou oficiálně členy frakce Zelených

ČTK ČTK
4. 6. 2019 18:09
Frakce Zelených v Evropském parlamentu dnes do svých řad oficiálně přijala tři nové české europoslance z České pirátské strany.
Mikuláš Peksa je jedním ze tří nových europoslanců z České pirátské strany.
Mikuláš Peksa je jedním ze tří nových europoslanců z České pirátské strany. | Foto: Česká pirátská strana

Příchod Mikuláše Peksy, Marcela Kolaji a Markéty Gregorové oznámila na twitteru.

"Už je nás 74 a rozhovory s dalšími stranami pokračují," uvedla skupina, která bude v 751členném europarlamentu po květnových volbách čtvrtá nejsilnější po lidovcích, socialistech a liberálech.

První zasedání europarlamentu v novém složení se sice uskuteční až 2. července, ale jednání o nové podobě parlamentních frakcí, na jejichž základě jsou pak rozdělována třeba místa v parlamentních výborech, už začala.

Čas na dohodu je do 21. června, kdy musí frakce v europarlamentu oznámit své členy.

Noví čeští europoslanci zvolení za SPD budou součástí nacionalistické frakce spolu se stranami jako je italská Liga Mattea Salviniho nebo francouzské Národní sdružení Marine Le Penové.

Výraznou obměnou projde liberální frakce Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), kam se řadí šest nových i staronových českých europoslanců zvolených za vládní hnutí ANO. Frakce hledá nové jméno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy