Český turista zemřel v Západních Tatrách po zásahu bleskem

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 7. 2016 20:45
Český turista v úterý nepřežil zásah bleskem v Západních Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská služba. K neštěstí došlo kolem poledne, kdy se pohořím prohnala silná bouře. Blesk zasáhl 36 letého turistu přímo na hřebenu mezi horou Predný Salatín a Brestová. Horská služba vyslala do terénu záchranáře i vrtulník. Český turista měl vážné poranění hlavy a upadl do bezvědomí. Jeho příbuzní a další turisté se snažili muže co nejrychleji dostat z hřebenu, pod nímž je našli přivolaní záchranáři. Podle horské služby se nepodařilo muže zachránit. V jiné části Tater se do potíží dostala trojice českých turistů, z nichž jeden zkolaboval. Výstup byl nad jejich síly, vrtulník je vyprostil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 19 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy