Český turista se těžce zranil při pádu v rakouských horách. Pomoc mu přivolali kamarádi

ČTK ČTK
30. 7. 2017 12:53
Český turista utrpěl v sobotu těžká zranění při horském výstupu v Rakousku, když se zřítil ze stezky do hloubky asi 15 metrů. Pomoc mu zavolali dva kamarádi, s nimiž se na túru vydal, informovala agentura APA. Na místo neštěstí byla vyslána skupina horské záchranné služby z Bad Ischlu a záchranářský vrtulník. Zraněný 38letý Čech byl do něj vytažen na laně a dopraven do zemské nemocnice v Salcburku. Jeho partneři vystoupali v doprovodu horských záchranářů k vrcholové stanici lanovky, která je dopravila do údolí, sdělila policie.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: ZZS Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 5 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy