Pád laviny ve Vysokých Tatrách nepřežil český turista

ČTK ČTK
17. 3. 2014 11:25
Skupina českých turistů se vydala do hor navzdory výstraze před silným větrem a sněžením.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Bratislava - Český turista o víkendu nepřežil pád laviny ve Vysokých Tatrách. Jde o první letošní oběť laviny v nejvyšším slovenském pohoří, napsal slovenský list Nový čas.

Muž byl součástí skupiny, jejíž členové se neúspěšně pokusili snést tělo kolegy na jednu z vysokohorských chat. Horským záchranářům se turistovy ostatky o víkendu najít nepodařilo.

K neštěstí došlo v sobotu ve vysokohorském terénu pod sedlem Prielom. Podle listu si skupina českých turistů a horolezců vedená českým horským průvodce navzdory výstraze před mimořádně silným větrem a sněžením naplánovala přechod z Popradského plesa přes sedlo Prielom na Zbojníckou chatu.

V závěrečné části trasy jednoho z turistů zasypala lavina. Kolegové včetně přítomného lékaře se mu snažili na místě pomoci, muž ale při transportu na chatu zraněním podlehl. Podle deníku skupina vzhledem k špatnému počasí nechala tělo na místě a sestoupila do chaty.

Po ostatcích začali pátrat členové horské služby. Tělo ale o víkendu nedokázali najít, protože v oblasti napadlo množství sněhu. Kvůli nepříznivým podmínkám museli horští záchranáři odvolat i psy, kteří jim pomáhali hledat. Horská služba informovala, že pátraní po ostatcích turisty obnovila.

 

Právě se děje

Další zprávy