Český podnikatel přistál na bratislavském letišti bez podvozku, zapomněl ho vysunout

ČTK ČTK
18. 7. 2018 12:53
Na bratislavském letišti přistál český pilot s malým soukromým letadlem bez vysunutého podvozku. Na palubě stroje typu Rockwell Commander byl jen pilot letadla, který při incidentu neutrpěl zranění. Informovala mluvčí letiště Veronika Ševčíková. "Nebyl vyhlášen žádný typ pohotovosti, podle standardních postupů se na místo dostavili hasiči a provozní složky. Incident neovlivnil provoz na letišti," uvedla Ševčíková. Incident se odehrál na vedlejší vzletové a přistávací dráze letiště. Podle portálu tvnoviny.sk pilot, jímž je český podnikatel, zapomněl vysunout podvozek.
Přistání bez podvozku
Přistání bez podvozku | Foto: Policie SR
 

Právě se děje

před 33 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy