reklama
 
 

Češka zadržená s heroinem v Pákistánu zůstává ve vazbě. Soud ji prodloužil o devět dnů

15. 2. 2018 11:34
Případem se nyní zabývají pákistánští celníci. Podrobnosti o jejich práci a průběhu vyšetřování česká diplomacie nemá.

Islámábád/Praha - Pákistánský soud prodloužil o devět dní vazbu Češce, která byla v lednu zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová řekla, že vazba byla české občance prodloužena do 24. února.

"I nadále platí, že vyšetřování prozatím ukončeno nebylo a pokračuje," dodala Valentová. Znovu pak zopakovala, že termín soudu, který by měl posuzovat vinu, případně stanovovat výši trestu, do ukončení vyšetřování stanoven nebude. Valentová dále uvedla, že i u čtvrtečního stání byl přítomen český honorární konzul, který sleduje dodržování mezinárodních standardů.

Případem se nyní zabývají pákistánští celníci. Podrobnosti o jejich práci a průběhu vyšetřování česká diplomacie nemá.

Pákistánští celníci Češku zadrželi poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat dále do Irska. Žena nyní zůstává ve věznici v Láhauru.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

Video: Rozhovor s právníkem Češky zadržené v Pákistánu

První věc, kterou mi řekla, byla, že je nevinná. Tereza H. je v pákistánském vězení v bezpečí, říká právník Češky zadržené za pašování 9 kg heroinu | Video: Emma Smetana |  06:28

autor: ČTK | 15. 2. 2018 11:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama