Putinovi se rozbila letadla. České stíhače ostrá akce minula

Putinovi se rozbila letadla. České stíhače ostrá akce minula
Vládní speciál Airbus 319 CJ s ministrem obrany na palubě je eskortován dvojicí nadzvukových bojových letounů JAS-39C Gripen z 211. taktické letky v Čáslavi. Přibližují se až na pět metrů od křídla.
Nad leteckou základnou v Keflavíku se od dopravního letadla oddělují a jdou na samostatné přistání.
Základnu na jihozápadním cípu Islandu postavily USA během druhé světové války, opustily ji v roce 2006. Island nemá armádu, vzdušný prostor chrání spojenci z NATO. Posledních šest týdnů tu pracují Češi.
Prší, je dvanáct stupňů. Jednotka je nastoupena.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
27. 8. 2015 5:30
Fotoreportáž: Po šesti týdnech končí druhá mise čáslavských gripenů na Islandu. Osmdesátkrát vzlétly k cvičným letům. Ostrého startu se nedočkaly. Ruské bombardéry po opakovaných nehodách nelétají.

Keflavík - Pět stíhaček, osm pilotů a sedmdesát lidí obsluhy z Česka mělo na šest týdnů  práci při ochraně severní hranice Severoatlantické aliance. Klidný průběh mise využili k nácviku bojových operací v extrémních podmínkách Islandu. Aktivní sopky, neobydlená území, studené moře. To u Čáslavi nenajdete.

 

Právě se děje

před 53 minutami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy