Česká a waleská policie společně vyšetřuje případ moderního otrokářství

ČTK ČTK
3. 3. 2017 21:30
V rámci společného sedmiměsíčního vyšetřování české a waleské policie byl v pátek v britském Walesu zatčen 43letý muž. Případ se týká "moderního otrokářství" ve městě Cardiff. Uvedla to místní policie bez upřesnění obětí zotročování. V podobných případech jde zpravidla o Východoevropanky, které zločinci nalákají pomocí lživých slibů do Británie, kde je pak nutí k prostituci. "Zneužívání zranitelných lidí ve Wallesu se stalo prioritou waleské policie a našich partnerů. Dnešní zatčení ukazuje mezinárodní odhodlání potírat moderní otrokářství a ochránit lidi před újmou. Otroctví je globální problém," řekl stanici BBC představitel waleské policie Tudor Thomas.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy