V centru Kábulu se odpálil atentátník Tálibánu. Osmadvacet lidí zabil, na 300 zranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 4. 2016 11:20
Kábulem otřásla ráno silná exploze a nad centrem metropole se objevil kouř. První zprávy hovoří o 28 mrtvých a na 300 zraněných. V blízkosti ministerstva obrany se odpálil sebevražedný atentátník v autě. Nedaleké velvyslanectví USA i sídlo zahraniční koalice působící v zemi pod vedením NATO informovaly, že je exploze nezasáhla. Výbuch nastal v době, kdy v afghánské metropoli míří mnoho lidí v ranních hodinách do práce. Došlo k ní týden poté, co radikální islamistické hnutí Tálibán oznámilo svou "jarní ofenzivu" proti vládě a jejím zahraničním spojencům.
Foto: Reuters

Kábul - Úterní výbuch v centru Kábulu si vyžádal nejméně 28 mrtvých a na 300 zraněných. Podle agentury Reuters to bez dalšího upřesnění oznámil afghánský prezident Ašraf Ghaní.

Arabská zpravodajská stanice al-Džazíra s odvoláním na policii uvedla, že v blízkosti ministerstva obrany se odpálil sebevražedný atentátník v autě. K útoku se přihlásilo hnutí Tálibán.

Ve čtvrti, kde se incident stal, sídlí řada vládních a diplomatických úřadů, mimo jiné velvyslanectví USA či mise zahraniční koalice působící v zemi pod vedením Severoatlantické aliance.

"Z policejních zdrojů víme, že to byl sebevražedný atentátník, který řídil vůz s trhavinami. Jeho cílem byl konvoj afghánské armády nedaleko budovy ministerstva obrany," uvedla al-Džazíra. Svědci po výbuchu podle televize hlásili střelbu. "Afghánská policie se domnívá, že v jedné z okolních budov by mohlo být několik útočníků," dodala stanice.

Úřad prezidenta Ghaního útok tvrdě odsoudil. Jedna z nemocnic v metropoli oznámila, že přijala osm lehce zraněných vojáků.

 

Právě se děje

Další zprávy