Centrální část Filipín je kvůli tajfunu Melor bez elektřiny

ČTK ČTK
15. 12. 2015 6:31
Rozsáhlé území centrální části Filipín se kvůli tajfunu Melor ponořilo do tmy. Živel způsobil záplavy a donutil téměř 800 000 lidí opustit své domovy. Bouři, která v úterý ráno místního času byla zhruba 40 kilometrů severně až severovýchodně od ostrova Romblon, doprovázejí větry o rychlosti 140 kilometrů v hodině. Pohybuje se směrem na západ a postupně slábne. Obyvatelé ostrova Romblon hlásí od půlnoci silné deště a vítr. Kvůli pádům sloupů elektrického vedení byly přerušeny dodávky elektřiny. Úřady zatím nemají zprávy o mrtvých. Místní média však uvedla, že bouře má již tři oběti, na ostrově Samar, kde udeřila v pondělí. Tato zpráva však zatím nebyla oficiálně potvrzena.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 11 minutami

Vedení Pirátů může jednat se STAN o spolupráci pro sněmovní volby, získalo souhlas členů v on-line hlasování. Za měsíc má být hotova koaliční smlouva

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy