Celníci v Belgii objevili na konci roku téměř sedm tun kokainu v kontejneru s banány

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 1. 2018 18:32
Skoro sedm tun kokainu zadržela belgická celní správa ve spolupráci s nizozemskými kolegy v přístavu v Antverpách na severu Belgie. Nález, který učinila už v sobotu 30. prosince, patří k největším v Evropě za celý loňský rok. Informovala o tom agentura AFP. Drogy byly v kontejneru, v němž se přepravovaly banány. Zadržené drogy představují čtvrtinu ročního objemu kokainu zachyceného v Antverpách za poslední dva roky. Drogy, jejichž hodnota nebyla vyčíslena, pravděpodobně mířily na černý trh v Nizozemsku. Začátkem prosince zadržely španělské orgány skoro šest tun kokainu v přístavním městě Algeciras v jižní Andalusii. Drogy se našly také v zásilce banánů z Kolumbie.
Kokain. Ilustrační foto
Kokain. Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 28 minutami

Soud odmítl žalobu kraje na šumavský národní park a ministerstvo kvůli zónám

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. ČTK to dnes řekl právní zástupce NP Šumava Miloš Tuháček. Kraj se na soud obrátil s tvrzením, že jej národní park i ministerstvo prakticky vyloučily z jednání o rozčlenění zón ochrany přírody.

"Podobné záležitosti by asi měl spíše řešit Ústavní soud," řekl Tuháček. Krajský soud v odůvodnění usnesení uvedl, že kvůli absenci základní podmínky řízení mu nezbylo než žalobu odmítnout. Proti rozhodnutí je možné podat kasační stížnost k nejvyššímu správnímu soudu.

Jihočeský kraj žalobou reagoval na loni projednávanou takzvanou zonaci, která navrhovala park rozdělit na čtyři území s rozdílným přístupem. Návrh počítal s tím, že nejpřísnější režim, v němž se nesmí zasahovat, platí pro 27 procent rozlohy NP Šumava. Rozdělení zón kritizovali někteří vědci, kteří tvrdili, že území s nejpřísnějším režimem by mělo zabírat až polovinu parku.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy