Mohl zabít lidi ve 3 autech. Kamery ve Francii natočily hrozivý manévr českého řidiče

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 12. 2020 11:09
Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém český řidič kamionu jede v protisměru na dvouproudé silnici ve Francii. Zhruba půl minuty trvá, než se zařadí do svého pruhu. Během té doby projel v protisměru křižovatkou, kolem několika ostrůvků a ohrozil na životě posádky tří osobních vozidel, která se musela uhýbat do krajnice.
Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém český řidič kamionu jede v protisměru na dvouproudé silnici ve Francii. | Video: Facebook/Laurent Ltn

Za řidiče se už omluvila společnost, pro kterou pracuje. "Nechápu jeho zkrat. Asi měl důvod k tomu, proč mu bouchly saze. Ale je to velký přestupek, je to špatně," podotkl pro iRozhlas.cz, který na případ upozornil, spolumajitel firmy Jaroslav Vala.

Se svým řidičem bude mluvit na konci týdne. "Popovídáme si, co ho k tomu vedlo. Buď bude jeho odpověď uspokojivá, nebo ne. Určitě tam bude napomenutí a je možné, že bude i rozvázání pracovního poměru," konstatoval pro iRozhlas.cz Vala.

Firma Valatrans se omluvila za řidiče na sociálních sítích.
Firma Valatrans se omluvila za řidiče na sociálních sítích. | Foto: Valatrans

Jednu z možných příčin velmi nebezpečného a protiprávního jednání je možné rozklíčovat podle záběrů od řidiče kamionu, kterého se snažil Čech předjet. Je vidět, že za kamionem i před ním jedou osobní auta s majáky. Ty se nasazují pro doprovod nadměrných nákladů a většinou celá kolona jezdí pomaleji a opatrněji. Je možné, že českému řidiči povolily nervy a on zahájil nebezpečný manévr. Pod příspěvkem české firmy se strhla debata o tom, že na řidiče tlačí firmy, aby jezdili na čas a podle toho jim i platí.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy