Mohl zabít lidi ve 3 autech. Kamery ve Francii natočily hrozivý manévr českého řidiče

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 12. 2020 11:09
Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém český řidič kamionu jede v protisměru na dvouproudé silnici ve Francii. Zhruba půl minuty trvá, než se zařadí do svého pruhu. Během té doby projel v protisměru křižovatkou, kolem několika ostrůvků a ohrozil na životě posádky tří osobních vozidel, která se musela uhýbat do krajnice.
Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém český řidič kamionu jede v protisměru na dvouproudé silnici ve Francii. | Video: Facebook/Laurent Ltn

Za řidiče se už omluvila společnost, pro kterou pracuje. "Nechápu jeho zkrat. Asi měl důvod k tomu, proč mu bouchly saze. Ale je to velký přestupek, je to špatně," podotkl pro iRozhlas.cz, který na případ upozornil, spolumajitel firmy Jaroslav Vala.

Se svým řidičem bude mluvit na konci týdne. "Popovídáme si, co ho k tomu vedlo. Buď bude jeho odpověď uspokojivá, nebo ne. Určitě tam bude napomenutí a je možné, že bude i rozvázání pracovního poměru," konstatoval pro iRozhlas.cz Vala.

Firma Valatrans se omluvila za řidiče na sociálních sítích.
Firma Valatrans se omluvila za řidiče na sociálních sítích. | Foto: Valatrans

Jednu z možných příčin velmi nebezpečného a protiprávního jednání je možné rozklíčovat podle záběrů od řidiče kamionu, kterého se snažil Čech předjet. Je vidět, že za kamionem i před ním jedou osobní auta s majáky. Ty se nasazují pro doprovod nadměrných nákladů a většinou celá kolona jezdí pomaleji a opatrněji. Je možné, že českému řidiči povolily nervy a on zahájil nebezpečný manévr. Pod příspěvkem české firmy se strhla debata o tom, že na řidiče tlačí firmy, aby jezdili na čas a podle toho jim i platí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy