Čech po vraždě zničil stopy, v Indii mu hrozí doživotí

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
8. 8. 2013 11:37
Mladík se k činu doznal, přítelkyni ubodal. Pak se pokoušel vyčistit skvrny od krve.
Palolem Beach, Indie
Palolem Beach, Indie | Foto: Aktuálně.cz

Dillí - Devatenáctiletému Čechovi, který se v západoindickém státě Góa doznal k vraždě své o pět let starší české přítelkyně, hrozí až doživotí.

Podle indického tisku se mladík v penzionu snažil zničit stopy činu. Jeho motiv zůstává neznámý.

"Právní zástupce nám potvrdil, že (podezřelému) hrozí v tom nejhorším případě až doživotní trest vězení, pokud by se tedy potvrdilo, že to byl skutečně on, kdo čin spáchal," uvedl český velvyslanec v Indii Miloslav Stašek.

Dodal, že ambasáda pro podezřelého muže najala právníka. "Konzul je na cestě, takže s právníkem navštíví toho zadrženého Čecha a začne celý ten proces na místě."

Policii informovali lékaři

Zavražděnou českou turistku našla policie v noci na středu v penzionu ve městě Kalangut.

Nejdříve ale byl v úterý večer objeven zmíněný Čech se zraněním a údajně v bezvědomí nedaleko vlakového nádraží v obci Tivim, která je od Kalangutu vzdálena zhruba 25 kilometrů.

Podle serveru oheraldo.in se policie o případu dozvěděla od lékařů, kteří nalezli na mužově zápěstí řezné rány. Mladík tvrdil, že byl unesen dvěma neznámými muži, když byl v kuchyňce pronajatého pokoje.

Místní policie následně s Čechem odjela do penzionu v Kalangutu, ale protože byl pokoj zamčen a majitel neměl náhradní klíč, opět s ním odjela. Poté případ převzala kalangutská policie, která dveře pokoje vylomila a nalezla zde ženu v tratolišti krve. Ležela na zemi s bodnými zraněními na hrudi a řeznou ránou na krku.

Majitel penzionu policii řekl, že pár se zde ubytoval v neděli a chtěl tu setrvat týden. Do státu Góa přicestoval z Bombaje autobusem. Sousedé penzionu vypověděli, že si žádného únosu nevšimli a ani nezpozorovali žádnou hádku či jiný incident.

Podle indického tisku ale v penzionu nebyli poprvé. Ubytovali se zde již loni v srpnu v doprovodu třech českých přátel.

Nedotčené věci

Vyšetřovatelé v pokoji, kde se vražda udála, našli věci páru nedotčené, takže vyloučili motiv loupeže. Rovněž nenalezli žádné stopy, které by prokazovaly mladíkovo tvrzení o přepadení a únosu.

Později oznámili, že se Čech k vraždě doznal a že zranění si způsobil sám, aby se vyhnul podezření. Podle vyšetřovatelů přítelkyni zabil v úterý brzy ráno, zřejmě mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní.

V osm hodin ráno pak odjel taxíkem do Tivimu, kde byl večer nalezen. Obdobné údaje zaznamenal i Stašek, který nicméně dodal, že časový rámec potvrdí až pitva.

 

Právě se děje

Další zprávy