Castro, odsouzený za týrání žen, se oběsil v cele

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 9. 2013 17:09
Castro, který se ke svým činům doznal, dostal kromě doživotí ještě 1000 let vězení.
Foto: Reuters

Cleveland - Ariel Castro, odsouzený na doživotí za to, že deset let ve svém domě zadržoval, znásilňoval a trýznil tři ženy, spáchal sebevraždu.

Mluvčí vězeňských zařízení v americkém státu Ohiu JoEllen Smithová uvedla, že třiapadesátiletý muž byl nalezen oběšený ve své cele.

"Byl umístěn v ochranné vazbě, což znamená, že byl v cele sám a kontrolován každých 30 minut. Poté, co (dozorci) vězně Castra našli, zahájili pokusy o oživení. Krátce po převozu na zdravotnické oddělení byl ve 22:52 prohlášen za mrtvého," dodala.

Následná pitva prokázala, že nezemřel cizí rukou. Okolnosti, za nichž byl Castro nalezen, ale koroner Jan Gorniak nekomentoval.

Bývalý řidič školního autobusu se ke všem svým činům doznal výměnou za to, že se vyhne trestu smrti. Začátkem srpna dostal kromě doživotí ještě 1000 let vězení za 937 skutků, jichž se na svých obětech dopustil.

Omlouval se tím, že je chorobně závislý na sexu. Unesené ženy zadržoval ve sklepních prostorách svého domu, jednu z nich přinutil k potratu.

Jeho činy vyšly najevo, když se začátkem května podařilo za pomoci jednoho z obyvatel okolí utéci Amandě Berryové, která zavolala na tísňovou linku. Dva dny poté byl Castro zatčen.

Unesenou Michelle Knightovou držel Castro od srpna 2002, Berryovou od dubna 2003 a nejmladší Ginu DeJesusovou unesl o rok později.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokan. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy