Castro, odsouzený za týrání žen, se oběsil v cele

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 9. 2013 17:09
Castro, který se ke svým činům doznal, dostal kromě doživotí ještě 1000 let vězení.
Foto: Reuters

Cleveland - Ariel Castro, odsouzený na doživotí za to, že deset let ve svém domě zadržoval, znásilňoval a trýznil tři ženy, spáchal sebevraždu.

Mluvčí vězeňských zařízení v americkém státu Ohiu JoEllen Smithová uvedla, že třiapadesátiletý muž byl nalezen oběšený ve své cele.

"Byl umístěn v ochranné vazbě, což znamená, že byl v cele sám a kontrolován každých 30 minut. Poté, co (dozorci) vězně Castra našli, zahájili pokusy o oživení. Krátce po převozu na zdravotnické oddělení byl ve 22:52 prohlášen za mrtvého," dodala.

Následná pitva prokázala, že nezemřel cizí rukou. Okolnosti, za nichž byl Castro nalezen, ale koroner Jan Gorniak nekomentoval.

Bývalý řidič školního autobusu se ke všem svým činům doznal výměnou za to, že se vyhne trestu smrti. Začátkem srpna dostal kromě doživotí ještě 1000 let vězení za 937 skutků, jichž se na svých obětech dopustil.

Omlouval se tím, že je chorobně závislý na sexu. Unesené ženy zadržoval ve sklepních prostorách svého domu, jednu z nich přinutil k potratu.

Jeho činy vyšly najevo, když se začátkem května podařilo za pomoci jednoho z obyvatel okolí utéci Amandě Berryové, která zavolala na tísňovou linku. Dva dny poté byl Castro zatčen.

Unesenou Michelle Knightovou držel Castro od srpna 2002, Berryovou od dubna 2003 a nejmladší Ginu DeJesusovou unesl o rok později.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy