Castro, odsouzený za týrání žen, se oběsil v cele

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 9. 2013 17:09
Castro, který se ke svým činům doznal, dostal kromě doživotí ještě 1000 let vězení.
Foto: Reuters

Cleveland - Ariel Castro, odsouzený na doživotí za to, že deset let ve svém domě zadržoval, znásilňoval a trýznil tři ženy, spáchal sebevraždu.

Mluvčí vězeňských zařízení v americkém státu Ohiu JoEllen Smithová uvedla, že třiapadesátiletý muž byl nalezen oběšený ve své cele.

"Byl umístěn v ochranné vazbě, což znamená, že byl v cele sám a kontrolován každých 30 minut. Poté, co (dozorci) vězně Castra našli, zahájili pokusy o oživení. Krátce po převozu na zdravotnické oddělení byl ve 22:52 prohlášen za mrtvého," dodala.

Následná pitva prokázala, že nezemřel cizí rukou. Okolnosti, za nichž byl Castro nalezen, ale koroner Jan Gorniak nekomentoval.

Bývalý řidič školního autobusu se ke všem svým činům doznal výměnou za to, že se vyhne trestu smrti. Začátkem srpna dostal kromě doživotí ještě 1000 let vězení za 937 skutků, jichž se na svých obětech dopustil.

Omlouval se tím, že je chorobně závislý na sexu. Unesené ženy zadržoval ve sklepních prostorách svého domu, jednu z nich přinutil k potratu.

Jeho činy vyšly najevo, když se začátkem května podařilo za pomoci jednoho z obyvatel okolí utéci Amandě Berryové, která zavolala na tísňovou linku. Dva dny poté byl Castro zatčen.

Unesenou Michelle Knightovou držel Castro od srpna 2002, Berryovou od dubna 2003 a nejmladší Ginu DeJesusovou unesl o rok později.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Polský ministr vnitra chce výjimečný stav u hranic s Běloruskem prodloužit

Prodloužit výjimečný stav v pásmu u hranic s Běloruskem o dva měsíce chce polský ministr vnitra Mariusz Kamiński. V této souvislosti také sdělil, že v mobilech migrantů, kteří překročili hranici s Běloruskem, se našly materiály spojené s islámským extremismem.

Výjimečný stav v pásmu přiléhajícímu k hranicím s Běloruskem vyhlásil polský prezident 2. září. Vyhověl tak vládě, která svou žádost zdůvodnila náporem migrantů nezákonně přecházejících hranici z Běloruska. Podle premiéra Mateusze Morawieckého je v pozadí záměr Minska destabilizovat situaci v Polsku a pomstít se Evropské unii za sankce.

Výjimečný stav, jenž přináší omezení ústavních svobod, byl zaveden na 30 dnů ve 183 obcích na východě Polska. Podobná opatření přijaly i Litva a Lotyšsko, které rovněž čelí přílivu migrantů ilegálně přicházejících z Běloruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy