Mimořádná zpráva

Část věžáku nedaleko Miami Beach se náhle zřítila. Neví se proč

Video Video
24. 6. 2021 14:35
Zřícení vícepodlažní budovy na jihu Floridy si vyžádalo život nejméně jednoho člověka. Na místě probíhá masivní záchranná operace. Podle televizních záběrů se hasičům podařilo vyprostit živého chlapce.
Foto: Reuters

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade nejprve informovali hasiči na Twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranářských jednotek.

Objekt se nachází v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla dvanáctipodlažní budova postavena v roce 1981. Co vedlo k jejímu zhroucení, není v tuto chvíli jasné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Situace s Ázerbájdžánem se vyostřuje, arménský premiér chce ruské pohraničníky na hranicích

Arménský premiér Nikol Pašinjan navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají incidenty. Uvedla to ve čtvrtek ruská agentura TASS.

"Situace podél arménsko-ázerbájdžánských hranic se nestabilizovala, nehledě na úsilí arménské vlády a mezinárodního společenství. Ázerbájdžán pokračuje v agresivní rétorice a počínání, přičemž ignoruje návrhy mezinárodního společenství na řešení vzniklé situace," řekl Pašinjan na zasedání vlády.

Ve středu se na hranicích odehrála jedna z nejintenzivnějších přestřelek, Baku následně hlásilo dva zraněné vojáky, Jerevan tři zabité a pět raněných vojáků. Týž den obě znepřátelené strany přistoupily na ruský návrh na příměří. Ve čtvrtek se ale obě strany vzájemně obvinily z nového ostřelování. Neklid na hranicích panuje od poloviny května, kdy Jerevan obvinil ázerbájdžánské vojáky ze snahy "korigovat" průběh hranice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy