Bývalý vězeň zabíjel v Rusku, zavraždil šest lidí

ČTK Jiří Just ČTK, Jana Černá, Jiří Just
22. 4. 2013 16:39
Přepadení obchodu v jihoruském městě Belgorod nepřežily dvě mladé dívky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Moskva - Šest lidí včetně dvou mladých dívek zastřelil v pondělí útočník v jihoruském Belgorodu. Uvádí to informační agentura Belru.rf.

Podle prohlášení vyšetřovacího výboru Belgorodské oblasti mělo ke střelbě dojít během pokusu o přepadení obchodu s loveckými potřebami Ochotnik v centru města. 

Poté, co útočník zastřelil tři prodavače, vyběhl z obchodu a ve střelbě pokračoval na ulici.

Mezi mrtvými je podle zpravodaje Aktuálně.cz i jedna čtrnáctiletá dívka, která svým zraněním na místě podlehla, a její šestnáctiletá kamarádka. Ta zemřela po hospitalizaci v místní nemocnici.

Podle jedné z verzí webu Belru.rf je střelec profesionálním lovcem, který byl loni propuštěn z vězení.

Informaci, že se jedná o bývalého vězně, už potvrdil ruský vyšetřovací výbor. Jde o jedenatřicetiletého, čtyřikrát souzeného recidivistu Sergeje Pomazuna.

V minulosti byl odsouzen za loupeže a násilná přepadení, od roku 2008 vykonával čtyřletý trest v nápravné kolonii.

Komplicem mohl být otec

Pomazun přijel k obchodu s loveckými potřebami vozem BMW svého otce. Vyzbrojen byl dvěma puškami a pistolí.

Okamžitě poté, co do obchodu vstoupil, začal střílet a na místě zabil tři prodavače. Na ulici pak zastřelil dva kolemjdoucí včetně čtrnáctileté školačky. Další o dva roky starší děvče na následky střelných poranění zemřelo později v nemocnici.

Žádné peníze si střelec z obchodu neodnesl, zda se zmocnil nějakých střelných zbraní, policie neuvedla.

Policisté dosud podle agentury RIA Novosti střelce nedopadli. Muž opustil vůz a ukryl se v jedné z belgorodských čtvrtí. Policie oblast obklíčila a evakuovala, na místo byly povolány speciální přepadové jednotky OMON.

Některá ruská média spekulují, že Pomazun měl při své akci komplice. Měl jím být jeho otec Alexandr, dříve rovněž souzený. O jeho osudu či podílu na útoku se nic neví. V bytě obou mužů našli policisté sklad zbraní a munice.

Město Belgorod má asi 350 tisíc obyvatel a leží na západě Ruska necelých 40 kilometrů od hranic s Ukrajinou. Proslulo zejména za druhé světové války, kdy se nedaleko odtud odehrála bitva u Kurska, považovaná za největší tankovou bitvu historie.

Jak sdělil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov, Vladimir Putin byl o tragédii v Belgorodu informován, uvádí agentura Interfax.

 

Právě se děje

Další zprávy