Bývalý rumunský europoslanec dostal za korupci čtyři roky vězení

ČTK ČTK
16. 11. 2016 19:01
Bukurešť - Ke čtyřem letům vězení nepodmíněně odsoudil v Bukurešti nejvyšší kasační a trestní soud bývalého rumunského ministra zahraničí a poslance Evropského parlamentu Adriana Severina. Potrestal ho tak za korupci, jíž se odsouzený dopustil jako europoslanec. Rozsudek je pravomocný. Severin a dva další poslanci EP na přelomu let 2010 a 2011 padli do pasti, kterou nachystali novináři z listu Sunday Times. Severin kývl na fingovanou nabídku, že za odměnu sahající až k částce 100 000 eur ročně (asi 2,7 milionu korun) předloží pozměňovací návrhy vyhovující údajným lobbistům. Natočen byl skrytou kamerou při přebírání 4000 eur. Falešným lobbistům zaslal e-mailem fakturu na 12 000 eur.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy