reklama
 
 

Bývalý hráč amerického fotbalu O. J. Simpson půjde na svobodu. Soud ho podmínečně propustil z vězení

Aktualizováno 20. 7. 2017 22:19
Bývalá hvězda amerického fotbalu O. J. Simpson bude po devíti letech propuštěn podmínečně na svobodu. Sedmdesátiletý Simpson byl v roce 1995 ve slavném procesu zproštěn viny za dvojnásobnou vraždu. Roku 2007 byl zatčen pro další zločiny včetně loupeže a únosu a odsouzen k 33 letům vězení s možností propuštění nejdříve po 9 letech. Z nevadského vězení bude propuštěn pravděpodobně v říjnu.

Carson City - O. J. Simpson, hráč amerického fotbalu a herec, který byl v roce 2008 odsouzen k trestu 33 let vězení za loupežné přepadení, bude v říjnu z nevadské věznice podmínečně propuštěn. Informovala o tom agentura Reuters.

Nyní 70letý O. J. Simpson se proslavil zejména jako aktér sledovaného soudního procesu, v němž byl obviněn z dvojnásobné vraždy své exmanželky Nicole Brownové a jejího přítele Ronalda Goldmana. V říjnu 1995 jej porota soudu v Los Angeles tohoto obvinění zprostila.

V roce 2008 byl odsouzen k trestu 33 let vězení za ozbrojené vniknutí do hotelového pokoje v Las Vegas a za únos dvou osob, které držely předměty spojené s jeho rodinou a sportovní kariérou.

Simpson tehdy v emotivním projevu před soudem konstatoval, že nechtěl nikoho zranit ani nic ukrást. Několikrát zopakoval, že chtěl jen získat zpět ukradené rodinné a osobní věci, které sběratelé podle něho neoprávněně prodávali na internetu.

Příslušný čtyřčlenný výbor odhlasoval podmínečné propuštění jednoho z nejslavnějších vězňů jednomyslně. Simpson sám se řízení zúčastnil prostřednictvím videopřenosu z věznice. Při hlasování byl vězeň podle agentur zjevně dojatý. K rozhodnutí výboru přispělo jeho dobré chování, čistý trestní rejstřík a přesvědčení čtveřice, že bývalá hvězda amerického fotbalu nepředstavuje žádné riziko pro veřejnost.

Ve prospěch Simpsona před výborem promluvila jeho dospělá dcera Arnelle, a dokonce i jedna ze dvou obětí loupežného přepadení z roku 2007, obchodník se sportovními memorabiliemi Bruce Fromong.

Simpson řekl, že je na život na svobodě připraven a těší se na čas strávený se svými dětmi a přáteli. "Nejsem chlápek, co vyvolává konflikty na ulici. Nečekám, že se mi něco takového po propuštění přihodí," uvedl před výborem.

autor: ČTK | 20. 7. 2017 21:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama