Bývalá miss Bosny musí za mříže. Byla členkou zločineckého gangu a podílela se na pokusu o vraždu

ČTK ČTK
13. 7. 2016 7:18
Hlavní zločin, jehož se nyní 29letá Slobodanka Tošičová podle justice dopustila, bylo to, že 13. dubna 2006 nalákala místního kriminálníka Djordje Ždraleho, který byl do ní zamilovaný, do léčky. Tu nastražil jiný místní zločinec Darko Elez, který byl údajně milencem Tošičové. Ždrale však útok přežil. Zasáhlo ho několik střel vypálených dvěma útočníky, ale utrpěná zranění nebyla životu nebezpečná. Rok před touto událostí získala Tošičová titul Miss Bosny a Hercegoviny v soutěži Miss Universe.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Sarajevo - Bývalá bosenská miss Slobodanka Tošičová byla v úterý odsouzena ke dvěma a půl rokům vězení za členství ve zločinecké organizaci a za účast v pokusu o vraždu člena konkurenční kriminální skupiny. Informovala o tom bosenská média. Rozsudek je pravomocný, protože ho vynesl odvolací soud.

Hlavním zločinem, jehož se nyní 29letá Tošičová podle justice dopustila, bylo to, že 13. dubna 2006 nalákala místního kriminálníka Djordje Ždraleho, který byl do ní zamilovaný, do léčky. Tu nastražil jiný místní zločinec Darko Elez, který byl údajně milencem Tošičové.

Ždrale však útok přežil. Zasáhlo ho několik střel vypálených dvěma útočníky, ale utrpěná zranění nebyla životu nebezpečná.

Rok před touto událostí získala Tošičová titul Miss Bosny a Hercegoviny v soutěži Miss Universe.

Trest Tošičové bude kratší o tři měsíce, které strávila loni ve vyšetřovací vazbě. Její advokát Vlado Adamović už oznámil, že rozsudek napadne u ústavního soudu "z procesních důvodů".

Djordje Ždrale byl podle médií odsouzen v roce 2010 ke 20letému vězení za vraždy bývalého policejního činitele a bosenskosrbského politika.

Za mřížemi je i Darko Elez, který si v Bělehradě odpykává devítiletý trest odnětí svobody za vraždy a loupeže. Jeho bandu bosenská policie rozbila před čtyřmi roky během operace, při níž pozatýkala 32 jejích členů.

 

Právě se děje

Další zprávy