Foto: Obří lavina zavalila silnici ve francouzských Alpách. Odřízla od světa vesnici s 250 lidmi

Fotografie z jihovýchodu Francie.
Mohutná lavina zasypala silnici mezi oblastmi Bonneval a Bessans v noci na úterý. Fotograf Alain Duclos situaci zaznamenal a přes web Data-Avalanche.org zveřejnil 
své impozantní snímky.
Lavina vytvořila na silnici čtyř až sedmimetrovou vrstvu sněhu, dlouhou zhruba čtvrt kilometru. Odřízla tak francouzskou vesnici s 250 obyvateli od zbytku světa.
Tady je záběr na obří lavinu seshora.
Francouzské úřady na mimořádnou porci bílé nadílky okamžitě zareagovaly. Na místo vyrazily sněžné pluhy, záchranáři s nimi pracovali i v noci.
Foto: Alain Duclos
Zahraničí Zahraničí
11. 1. 2018 12:15
Obří lavina úplně odřízla od světa vesničku s 250 obyvateli v Savojských Alpách. Silnici, která normálně spojuje dvě oblasti na jihovýchodě Francie, v noci na úterý zavalil sníh. Fotograf Alain Duclos zveřejnil na internetu snímky, na kterých jsou vidět dvě několikametrové sněhové "stěny" - a uprostřed lidé, kterým se nakonec podařilo dostat skrze ně. (Původně jsme v článku psali o podobné situaci ve švýcarském zimním středisku Zermatt. Fotografie však odtud nepocházejí. Omlouváme se za chybu a záměnu dvou míst - pozn. red.)
 

Právě se děje

před 37 minutami

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy