Burger King se chce kvůli míru spojit s McDonald's

Petr Jemelka Petr Jemelka
26. 8. 2015 21:22
Navrhuje na 21. září, na něž připadá Mezinárodní den míru, aby podávaly společný sendvič.
Tak nějak by to celé mělo vypadat. | Video:

Miami - Uzavřeme na jediný den příměří a podpořme tak Mezinárodní den míru.

Právě s takovou výzvou se na svého největšího konkurenta - společnost McDonald's - obrátil americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením Burger King.

Navrhuje, aby obě korporace spojily síly a 21. září, na které Mezinárodní den míru připadá, podávaly společný sendvič.

Skládat by se měl z nejznámějších pokrmů obou řetězců, tedy Whopperu a Big Macu.

Limitovaná edice burgerů by se podle návrhu Burger Kingu mohla podávat v Atlantě, napůl cesty mezi ústředím McDonaldu v Chicagu a sídlem Burger Kingu v Miami.

"Pojďme skončit handrkování s hovězím (let´s end up beef with the beef)," píše se na stránkách věnovaných výzvě, kde Burger King ukázal i navrhované stejnokroje pro personál restaurace, jakožto i obaly na sendviče. Ty sestávají půl napůl z motivů obou značek.

Hezký nápad, je to ale trochu málo

Výkonný ředitel McDonald's Steve Easterbrook už ale na Facebooku dal najevo, že se jeho firma nejspíš nezapojí.

"Inspirace k dobré věci... skvělý nápad. Ta iniciativa se nám zamlouvá, ale jsme toho názoru, že by obě společnosti mohly udělat pro světový mír víc. Zavázali jsme se ke zvyšování světového povědomí (o válečných konfliktech), možná byste se mohli připojit k tomuto globálnímu úsilí?" píše generální ředitel řetězce.

A dodává: "Vezměme také na vědomí, že mezi námi každý den probíhá přátelská obchodní soutěž, nikoliv útrpná a bolestivá válka."

Rival Burger King je však připraven i na odmítnutí. "Pokud se McDonald's rozhodne nezapojit, nic se neděje, míru se nedosahuje snadno. Pokud ale budou souhlasit, získají milovníci burgerů příležitost ochutnat unikátní kombinaci obou výrobků a zakusí chuť míru."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy