Buďte opatrnější, nabádá velení americké vojáky v Evropě

ČTK ČTK
18. 11. 2014 18:09
Mluvčí velitelství kapitán Greg Hicks neupřesnil, co vedlo k vydání nového nařízení, nicméně rozkaz byl vydán 10. listopadu po útocích na vojáky spojenců USA - Británie a Kanady - v jejich zemích.
Američtí vojáci, ilustrační foto.
Američtí vojáci, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - Velitelství amerických sil v Evropě dnes nařídilo svým vojákům, aby nevycházeli ze svých kasáren v uniformách a aby zajistili, že se na sociálních sítích neobjeví citlivé informace. Informovala o tom agentura AP.

Mluvčí velitelství kapitán Greg Hicks neupřesnil, co vedlo k vydání nového nařízení pro zhruba 70 000 amerických vojáků působících v Evropě. Nicméně agentura poznamenala, že rozkaz byl vydán 10. listopadu po útocích na vojáky spojenců USA - Británie a Kanady - v jejich zemích. Tyto útoky upoutaly velkou pozornost.

"Spolu s našimi hostitelskými partnery nepřetržitě posuzujeme hrozby vůči našim silám a na základě těchto hodnocení přijímáme odpovídající opatření," cituje AP z Hicksova prohlášení. "O specifikách těchto hrozeb ani o jejich hodnocení nebudeme hovořit," dodal.

Evropské velitelství nesdělilo, zda podobná nařízení vydala i ostatní velitelství amerických sil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy