Bude Amerika bombardovat Česko? Twitter se hádá o Čečnu

Zahraničí Michal Žák Zahraničí, Michal Žák
19. 4. 2013 17:29
Atentátníci z Bostonu jsou Češi, šířilo se v pátek Twitterem
Bostonská policie.
Bostonská policie. | Foto: Reuters

Boston/Praha - Rakušané o tom vědí své. Častá záměna slov "Austria" a "Australia" dokonce vedla ke vzniku triček s nápisem "V Rakousku klokani nejsou" (No Kangaroos in Austria).

Vyprávět by mohli i Slováci, které si poměrně často pletou se Slovinci.

A možná se v brzké době dočkáme něčeho podobného i my a budeme si moci pořídit například hrnek s nápisem "Hlavním městem Česka není Groznyj, ale Praha".

Aspoň se to zdá podle pátečního povyku na sociálních sítích, který se rozhořel během hledání útočníků z bostonského maratonu. Atentátníci z Bostonu totiž mají podle vyšetřovatelů blízko k Čečensku. A od anglického "Chechnya" není k "Czechia" či "Czech Republic" až tak daleko.

Na internetu se tak v pátek odpoledne rozhořela virtuální bitva Čechů s Američany.

"Měli bychom bombardovat Českou republiku za terorizování Bostonu?" zní jedna z otázek na populárním Yahoo! Answers. A odpovědi rozhodně nejsou jednoznačné. Zatímco část respondentů souhlasně přikyvuje, zbylí dotyčnému spílají za nedostatečné znalosti zeměpisu.

Zásah v Bostonu:

"Srovnají nás se zemí"

Ještě živější bitvu svedly obě strany na Twitteru. Zatímco jedni se rozčilovali, druzí trpělivě vysvětlovali (a návštěvnost hesel "Czech Republic" a "Chechnya" na Wikipedii pravděpodobně mnohonásobně stoupla). 

Mnozí Češi to vzali s humorem sobě vlastním. Jak s nastalou situací naložit a má vůbec cenu plánovat si víkend?

"Berme to tak, že teď o České republice ví víc Američanů než kdy předtím. Měli bychom z toho něco vytřískat. :)" zní jedna z rad.

"Má cenu jít se stříhat, když nás srovnají se zemí?" táže se pro změnu DaKrup.

Lanc3t se pro změnu zamýšlel nad možným poválečným vývojem: "Kdyby si v čtyřicátým pátým spletli Česko s Čečnou, mohla vést železná opona skrz Moskvu."

 

Právě se děje

Další zprávy