Britský premiér kritizoval Trumpa kvůli muslimům. Setkání se ale prý nebrání

ČTK ČTK
22. 5. 2016 12:53
Britský premiér David Cameron v neděli znovu kritizoval pravděpodobného kandidáta amerických republikánů na úřad prezidenta Donalda Trumpa. V televizním pořadu Peston on Sunday na stanici ITV řekl, že Trumpův návrh nevpouštět přes hranice USA muslimy je nebezpečný. Přesto prý je ale Cameron připraven se s podnikatelem setkat, pokud ještě před volbami přijede do Británie. Miliardář nedávno řekl, že bude-li zvolen prezidentem, nečeká moc dobré vztahy s Británií. V pátek ale v rozhovoru pro televizi MSNBC uvedl, že na Camerona nijak neútočí a že od něj dokonce dostal pozvání do Downing Street. To však Cameronův mluvčí popřel.
David Cameron
David Cameron | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 46 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy