Britský parlament podpořil vládu, aby spustila Brexit do března

ČTK ČTK
7. 12. 2016 21:05
Londýn – Britský parlament ve středu podpořil harmonogram vlády pro spuštění procesu odchodu země z Evropské unie. Pro hlasovalo 461 poslanců, proti bylo 89, uvedla agentura Reuters. Kabinet chce zahájit jednání o opuštění EU do března příštího roku. Poslanci se vyslovovali k výzvě opozičních labouristů, aby konzervativní vláda premiérky Theresy Mayové zveřejnila svou strategii ohledně Brexitu. To kabinet dosud odmítal s poukazem na to, že by to oslabilo pozici Londýna při vyjednávání s Bruselem. Mayová v úterý se zveřejněním plánů souhlasila, ale na oplátku požádala poslance, aby respektovali výsledek referenda o Brexitu a aby podpořili časový rozvrh vlády pro výstup z evropského bloku.
Premiérka Theresa Mayová.
Premiérka Theresa Mayová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 50 minutami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy