Britskému snowboardistovi v Alpách uvázla hlava ve sněhu. Po chvíli se udusil

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
6. 4. 2018 11:10
V Alpách ve Francii se ve středu udusil britský snowboardista, kterému po pádu uvázla hlava ve sněhu. Informovala o tom britská média. Přivolaní záchranáři už nedokázali pětadvacetiletému muži pomoci. Neštěstí se stalo ve středisku Méribel v Savojských Alpách na jihovýchodě Francie, kde Brit pracoval. Ve středu odpoledne za hustého sněžení sjížděl svah mimo sjezdovku. Místní policie uvedla, že při pádu zapadl po hlavě do sněhu a že hlavu už nedokázal vyprostit, takže se udusil. Nyní podle francouzského listu Le Dauphine Libere probíhá vyšetřování. I když bylo v tu dobu lavinové nebezpečí na stupni tři z pěti, policisté vylučují, že by muž zemřel kvůli lavině.
Snowboardista, snowboard, ilustrační foto.
Snowboardista, snowboard, ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy