V Atlantiku ztroskotalo 14 Britů. Na obtížné záchraně se podílely torpédoborec, tanker i letadla

ČTK ČTK
12. 2. 2017 7:48
Britské námořnictvo zachránilo z jachty v Atlantském oceánu 14 mořeplavců, které na otevřeném moři po bouři uvěznil zlomený stěžeň a zničené kormidlo, informoval portál BBC. Osmnáctimetrová jachta s 13 Brity a jedním Američanem měla namířeno z Británie na Azorské ostrovy. V době sobotního ztroskotání se plavidlo nacházelo zhruba 1000 kilometrů jihozápadně od britského mysu Land's End. Záchranu posádky komplikovalo špatné počasí, které zhatilo tři předchozí pokusy tankeru CPO Finland, ačkoli mu podporu poskytlo britské i americké letectvo. Trosečníky nakonec vysvobodil torpédoborec HMS Dragon.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy