Britská protievropská strana UKIP má nového šéfa. Farage nahradí europoslanec Nuttall

ČTK ČTK
28. 11. 2016 14:34
Novým šéfem protievropské britské strany UKIP byl zvolen Paul Nuttall. Nahradí tak Nigela Farage, jenž odstoupil poté, co dosáhl svého dlouholetého cíle – odhlasování Brexitu. Nuttall je již třetím šéfem UKIP za poslední tři měsíce poté, co v říjnu po pouhých 18 dnech ve funkci rezignovala Diane Jamesová.
Paul Nuttall s Nigelem Faragem po svém zvolení novým šéfem strany UKIP.
Paul Nuttall s Nigelem Faragem po svém zvolení novým šéfem strany UKIP. | Foto: Reuters

Londýn – Šéfem britské protievropské a protiimigrační Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) byl v pondělí zvolen Paul Nuttall.

Tento europoslanec nahradí v čele rozdělené strany charismatického Nigela Farage, jenž odstoupil v červenci poté, co dosáhl svého dlouholetého cíle, tedy odhlasování odchodu Británie z Evropské unie.

"Je to nový začátek, stranu znovu sjednotíme a skončíme se spory," řekl po svém zvolení v Londýně Nuttall, jemuž bude ve středu 40 let. Ve volbách porazil dva další kandidáty, Suzanne Evansovou a Johna Reese-Evanse.

Bývalé číslo dva ve vedení strany Nuttall je již třetím šéfem UKIP za poslední tři měsíce poté, co v říjnu po pouhých 18 dnech ve funkci rezignovala Diane Jamesová. Přední uchazeč o funkci předsedy a její možný nástupce Steven Woolfe pak při hádce europoslanců UKIP ve Štrasburku utrpěl za dosud nejasných okolností zranění hlavy a následně oznámil, že UKIP opouští.

Strana je v současnosti vnitřně rozdělená, potýká se s finančními těžkostmi a také hledá smysl své existence, protože takzvaného Brexitu už v červnovém referendu dosáhla.

 

Právě se děje

Další zprávy