reklama
 
 

Britská policie zadržela čtyři Čechy podezřelé z moderního otrokářství, osvobodila 12 lidí

16. 5. 2018 20:50
V Doveru zadržela dva muže ve věku 47 a 25 let, ve Folkestonu v rukou policie skončili 38letá žena a o rok starší muž

Londýn - Čtyři Čechy zadržela ve středu ráno britská policie při razii v hrabství Kent kvůli podezření z obchodování s lidmi a moderního otrokářství. Osvobodila zároveň dvanáct lidí, které podezřelí vykořisťovali, informoval server Kent Live. Také oni podle něj pocházeli z Česka. Podle serveru BBC měla zločinecká skupina vazby nejen do Česka, ale i na Slovensko.

Razii policie provedla ve 4:00 místního času (5:00 SELČ) ve městech Dover, Folkestone a Lydd. Zasahovala například v továrně či myčce automobilů. V Doveru zadržela dva muže ve věku 47 a 25 let, ve Folkestonu v rukou policie skončili 38letá žena a o rok starší muž. Zadržené policie podezřívá z obchodování s lidmi a moderního otrokářství.

Dvanáct lidí, které zadržení podle policie zotročovali, bylo převezeno ve spolupráci s Armádou spásy do bezpečí. Podle serveru Kent Live se jednalo o Čechy.

"Takovéto zločiny nemají v civilizované společnosti místo a budeme dělat vše proto, abychom jim zabránili a ochránili lidi, kteří jsou nejvíce ohroženi," uvedla kentská policie. Případ vyšetřovala od března a podle serveru Kent Live na něm spolupracovala i s českou policií.

autor: ČTK | 16. 5. 2018 20:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama