Britská policie pustila na kauci tři lidi zadržené kvůli mrtvým v kamionu

ČTK ČTK
27. 10. 2019 16:01
Britská policie propustila na kauci tři lidi zadržené po nálezu 39 mrtvých těl v kamionu na jihovýchodě Anglie. Policie trojici vyslechla kvůli podezření z trestných činů zabití a spiknutí za účelem obchodování s lidmi. Ve vazbě zůstává 25letý řidič kamionu. Uvedla to agentura AP.
Foto: Reuters

Britská policie propustila 38letého muže a 38letou ženu, oba z města Warrington na severu Anglie, a o 46letého muže ze Severního Irska. Ve vazbě zůstává 25letý řidič kamionu, jehož policie v sobotu obvinila z 39násobného zabití, spiknutí za účelem obchodování z lidmi, spiknutí za účelem napomáhání nezákonné migraci a z praní špinavých peněz. Maurice Robinson se má v pondělí objevit před soudem.

Většinu z 39 mrtvých tvoří pravděpodobně Vietnamci. Vyplývá to z informací z venkovské oblasti, odkud oběti nejspíš pocházejí. Britská policie totožnost mrtvých ale zatím nepotvrdila. Podle vietnamského zpravodajského serveru VNExpress již 24 rodin nahlásilo místním úřadům, že pohřešují své děti.

"Děláme vše, co je v našich silách, abychom zjistili, jak 39 obětí této tragédie zemřelo," uvedl britský detektiv šéfinspektor Martin Pasmore. "Necháváme otevřené veškeré možnosti pokud jde o národnost obětí. Žádáme každého, kdo by měl jakékoli informace, které nám pomohou při identifikaci, aby se nám ozval," dodal.

Zřejmě jedna z 39 obětí z kamionu zadrženém v Anglii, Joseph Nguyen Dinh Luong. Fotku ukazuje jeho babička.
Zřejmě jedna z 39 obětí z kamionu zadrženém v Anglii, Joseph Nguyen Dinh Luong. Fotku ukazuje jeho babička. | Foto: Reuterst

Těla našla policie v noci na středu v průmyslové zóně Waterglade v Grays východně od Londýna. Zpočátku uvedla, že se zřejmě jedná o Číňany, nicméně Peking tuto informaci nepotvrdil.

Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy