Britská policie pustila na kauci tři lidi zadržené kvůli mrtvým v kamionu

ČTK ČTK
27. 10. 2019 16:01
Britská policie propustila na kauci tři lidi zadržené po nálezu 39 mrtvých těl v kamionu na jihovýchodě Anglie. Policie trojici vyslechla kvůli podezření z trestných činů zabití a spiknutí za účelem obchodování s lidmi. Ve vazbě zůstává 25letý řidič kamionu. Uvedla to agentura AP.
Foto: Reuters

Britská policie propustila 38letého muže a 38letou ženu, oba z města Warrington na severu Anglie, a o 46letého muže ze Severního Irska. Ve vazbě zůstává 25letý řidič kamionu, jehož policie v sobotu obvinila z 39násobného zabití, spiknutí za účelem obchodování z lidmi, spiknutí za účelem napomáhání nezákonné migraci a z praní špinavých peněz. Maurice Robinson se má v pondělí objevit před soudem.

Většinu z 39 mrtvých tvoří pravděpodobně Vietnamci. Vyplývá to z informací z venkovské oblasti, odkud oběti nejspíš pocházejí. Britská policie totožnost mrtvých ale zatím nepotvrdila. Podle vietnamského zpravodajského serveru VNExpress již 24 rodin nahlásilo místním úřadům, že pohřešují své děti.

"Děláme vše, co je v našich silách, abychom zjistili, jak 39 obětí této tragédie zemřelo," uvedl britský detektiv šéfinspektor Martin Pasmore. "Necháváme otevřené veškeré možnosti pokud jde o národnost obětí. Žádáme každého, kdo by měl jakékoli informace, které nám pomohou při identifikaci, aby se nám ozval," dodal.

Zřejmě jedna z 39 obětí z kamionu zadrženém v Anglii, Joseph Nguyen Dinh Luong. Fotku ukazuje jeho babička.
Zřejmě jedna z 39 obětí z kamionu zadrženém v Anglii, Joseph Nguyen Dinh Luong. Fotku ukazuje jeho babička. | Foto: Reuterst

Těla našla policie v noci na středu v průmyslové zóně Waterglade v Grays východně od Londýna. Zpočátku uvedla, že se zřejmě jedná o Číňany, nicméně Peking tuto informaci nepotvrdil.

Video: Reuters
 

Právě se děje

před 54 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 2 hodinami

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy