Britská média prý přehánějí kritiku olympijských her

Lucie Kalivodová
20. 2. 2010 19:10
"Britové milují kritizování," tvrdí britská lyžařka Chemmy Alcottová
Kanadské hry pod palbou britské kritiky.
Kanadské hry pod palbou britské kritiky. | Foto: Reuters

Londýn - Britská média kritizovala organizátory zimních olympijských her ve Vancouveru. Nyní se terčem kritiky stala sama. Britská lyžařka Chemmy Alcottová se obula do řad vlastních novinářů s tím, že "Britové milují kritizování".

"Proti tisk je to vzrušení," dodala sedmadvacetiletá závodnice, která se účastní olympijských her už potřetí. Britská kritika zamířila do řad organizátorů lyžařských závodů.

Alcottová ale oponovala, že sjezdovka, na které ve středu závodila, patří mezi nejlepší, jaké kdy viděla. Londýnské noviny označily ZOH ve Vancouveru dokonce za nejhorší v historii, z části kvůli problémům souvisejícím s počasím.

Organizátoři taktéž čelili kritice kvůli smrti gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho, následné přehnané bezpečnosti, poruchám zařízení nebo chybám během samotných soutěží.

"Číst uštěpačné a sžíravé komentáře, to je vám až divné. Jakou událost to vůbec sledují," řekl stanici BBC Sport John Furlong, jeden z šéfů ZOH.

"Nezdá se, že by navštívili stejné olympijské hry jako všichni ostatní," dodal. Organizátorům se nezdá, že by kritika některých věcí, byla relevantní.

Úprava olympijských sjezdových tratí před závody.
Úprava olympijských sjezdových tratí před závody. | Foto: Reuters

"Fakt, že jsme zažili nejteplejší leden od doby, kdy se registrují teplotní záznamy? To se prostě stává. Co s tím naděláme," řekl Furlog. Podle něho se organizátoři snaží všem atletům vytvořit takové podmínky, aby sportovci mohli uskutečnit svůj olympijský sen.

"Škoda, že to někteří vidí jinak," dodal. I přes kritiku britských médií, získali kanadští organizátoři za svou práci pochvalu od britské ministryně olympijských her Tessy Jowellové.

Ta dohlíží na strategii Londýna jako hostitelského města pro letní olympijské hry 2012. "Myslím, že není fér zabývat se pouze problémy. Na každé akci takového rozsahu se budou vždy vyskytovat nějaké problémy," řekla Jowellová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy