Na vyšetřování útoku na cizince dohlédnu, slíbila Polákům britská ministryně

ČTK ČTK
6. 9. 2016 12:35
Kvůli napadání cizinců po červnovém referendu o Brexitu přijela do Británie vládní delegace z Polska. "Připomněli jsme zástupcům Spojeného království, že Poláci se do britské společnosti dobře začlenili, tvrdě pracují, platí daně a zaslouží si ochranu a péči," řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowski.
Foto: Reuters

Londýn/VaršavaBritská ministryně vnitra Amber Ruddová slíbila zástupcům polské vlády, že pozorně dohlédne na vyšetřování nedávného útoku na dvojici Poláků ve městě Harlow. Informoval o tom týdeník Wprost.

Polská delegace v čele s ministrem zahraničí Witoldem Waszczykowským přiletěla do britské metropole v pondělí, aby jednala o množících se napadeních Poláků po britském referendu o odchodu z Evropské unie.

"Připomněli jsme zástupcům Spojeného království, že Poláci se do britské společnosti dobře začlenili, tvrdě pracují, platí daně a zaslouží si ochranu a péči," řekl novinářům Waszczykowski.

Schůzka, které se zúčastnil také šéf britské diplomacie Boris Johnson, trvala podle polského šéfdiplomata přes hodinu. "Hovořili jsme o tom, jak se dostat z této situace, jak můžeme pomoci a co můžeme očekávat od britských úřadů – jak mohou zajistit bezpečnost Poláků," dodal Waszczykowski.

Polská diplomacie reagovala na nedávný incident v britském městě Harlow, kdy dav mladých přepadl dvojici Poláků a čtyřicetiletý Arkadiusz Jozwik na následky zranění zemřel.

Minulou neděli byli v Harlow napadeni další dva Poláci, a to jen několik hodin poté, co se stovky lidí zúčastnily pochodu solidarity s obětí předchozího útoku.

Xenofobních útoků na Východoevropany podle diplomatů přibývá od červnového referenda o odchodu Británie z Evropské unie.

Podle oficiálních údajů z roku 2014 žije v Británii asi 790 000 Poláků, což je činí po Indech druhou největší komunitou přistěhovalců v zemi.

 

Právě se děje

Další zprávy