reklama
 
 

Brit byl obviněn za to, že chtěl zavést den trestání muslimů

15. 6. 2018 14:14
Den trestání muslimů měl být podle dopisu zaveden 3. dubna a jeho součástí měly být fyzické útoky na vyznavače islámu.

Londýn - Britské úřady obvinily mladého muže, který hromadně rozesílal výzvu k zavedení "dne trestání muslimů". Muž z východní Anglie čelí obvinění z několika trestných činů včetně navádění k vraždě a šíření falešných výhrůžek bombovým útokem.

Pětatřicetiletý David Parnham podle vyšetřovatelů rozesílal svůj dopis do mnoha oblastí v Anglii či Walesu a jeho text byl široce sdílen na sociálních sítích.

Den trestání muslimů měl být podle dopisu zaveden 3. dubna a jeho součástí měly být fyzické útoky na vyznavače islámu, za něž by útočníci získávali body, uvedla televize Sky News. Na existenci dopisů policii upozornili zástupci muslimských komunit v Londýně nebo v hrabství Yorkshire či Midlands.

Některé muslimské ženy podle nevládní organizace MAMA zabývající se protimuslimskými předsudky kvůli dopisu řešily, zda mají ve zmíněný den raději zůstat doma a vyhnout se tak možným útokům.

Policie Parnhama zadržela tento týden. Kromě výše uvedených činů byl obviněn například i kvůli rozesílání látky, kterou vydával za jed, byla však neškodná.

autor: ČTK | 15. 6. 2018 14:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama